Ремонт стартерів та генераторів
Кожен автолюбитель з часом стикається з проблемою заміни або відновлення стартера і генератора. Деякі намагаються вирішити питання самостійно, але це загрожує більш масштабними наслідками. Операції по ремонту стартерів і генераторів необхідно довіряти професійним майстрам, досконально знайомими з будовою устаткування і тонкощами його ремонту.
Навіщо потрібен стартер?
Ми звикли думати, що можливість запуску автомобільного двигуна визначається наявністю заряду в акумуляторі. Насправді, мотор може не подавати ознак життя і при установці абсолютно нового акумулятора.
У кожному сучасному автомобілі передбачений стартер, який є електричним двигуном постійного струму. Як тільки ви повертаєте ключ запалювання, даний механізм спрямовується електричний імпульс від акумуляторної батареї маховика автомобільного двигуна. Це і призводить до запуску мотора.
Ремонт стартера знаходить актуальність, як тільки один з його компонентів втрачає працездатність. Пристрій складається з двох основних частин – власне стартера і тягового реле. Як тільки водій повертає ключ запалювання, відбувається зчеплення зубів стартерних шестерень з зубами маховика двигуна. Так відбувається запуск автомобільного двигуна.
Якщо водій тривалий час утримує ключ у замку запалювання, надаючи йому положення запуску, то це може спровокувати вихід агрегату з ладу. Як тільки ви помічаєте, що при повороті ключа двигун перестає реагувати на подібні маніпуляції і не заводиться, звертайтеся до професійних майстрів для пошуку істиної причини поломки і відновлення техніки.
Коли потрібен ремонт стартера?
Вашому автомобілю необхідна діагностика несправностей стартера, якщо ви виявили наступні ознаки:
• стартер не спрацьовує після повороту ключа в замку запалювання;
• стартер не вимикається після заводу двигуна;
• стартер працює, але автомобіль не заводиться;
• при їзді автомобіля спостерігаються неприємні скрегочущі звуки.
Вчасно і якісно проведена діагностика стартера дозволяє уникнути серйозних поломок.
Яка функція генератора?
Призначення автомобільного генератора полягає в забезпеченні електричним струмом всіх автомобільних приладів і додаткової зарядки акумуляторної батареї. Генератор включають в електричну схему кожного сучасного автомобіля. Його функціонування тісно пов’язане з роботою акумулятора. Генератор включається в процес, як тільки показники його напруги починають перевершувати вихідні параметри акумуляторної батареї.
Тривала експлуатація автомобіля перетворює ремонт генератора в необхідність. Найбільш схильний до поломки ротор, оскільки є рухомим елементом. Він обертається і створює електромагнітне поле, тому виконує функцію своєрідного електромагніту. Сучасний генератор володіє дуже складною будовою, тому вживати заходів щодо самостійної діагностики і ремонту техніки не рекомендується.
Найбільш частіше можна спостерігати несправність ременя генератора або ролика ременя, при цьому спостерігається неприємний скрип або писк.
Причини виходу з ладу даних елементів:
• сильна зношеність;
• низька якість матеріалів виготовлення ременя або роликів;
• в разі якщо технічні рідини потрапили на ремінь або шків.
Заміна ролика необхідна при ослабленні натягу ременя генератора, появі ривків або люфтів при обертанні ременя і появі стороннього шуму при обертанні підшипника.
Незважаючи на простоту цих пристроїв, довіряти їх заміну слід виключно професіоналам, інакше можна піддати ці деталі швидкого зносу. Часто проблеми самостійної заміни ременя генератора або ролика пов’язані з перегином ременя, а також з неправильно підібраною силою натягу, все це швидко призводить до їх повного зносу.
Коли потрібен ремонт генератора?
Вашому автомобілю необхідна діагностика несправності генератора, якщо ви виявили наступні ознаки:
• швидко настає розрядка акумулятора;
• світло фар став більш тьмяним;
• звук мотора змінився, в нього домішуються сторонні шуми.