Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДІЇВ

ЯК ПРОДОВЖИТИ ТЕРМІН СЛУЖБИ АВТОМОБІЛЯ: ПОРАДИ

Зараз у нашій країні нові автомобілі дорожчі як ніколи. Тому багато автовласників, які не хочуть, щоб їх «обікрали» дилери, відклали покупку нових моделей і продовжили їздити на старих автомобілях. Сьогодні ми поговоримо про те, як легко продовжити життя будь-якого автомобіля.

Регулярне обслуговування

Так, ми знаємо, що міняти масло (та інші робочі рідини), шини, фільтри тощо не дуже весело. Але якщо це проігнорувати, деякі вузли та компоненти можуть передчасно вийти з ладу. Це призведе до передчасних грошових витрат. Тому не забувайте регулярно доглядати за своїми «ластівками».

Тримати машину в чистоті

Звичайно, мийка може бути дорогою та трудомісткою, але вона може допомогти захистити та навіть продовжити термін служби вашого автомобіля. Наприклад, корозія може з’явитися передчасно через бруд і сміття або може зіпсуватися лакофарбове покриття.

Вам не потрібно полірувати автомобіль кожні вихідні. Досить митися хоча б раз на місяць. Це стосується і інтер’єру.

Паркуватися в тіні

Якщо влітку не захистити машину від сонця та гарячого повітря, фарба, салон та гумові деталі можуть пошкодитися. Якщо ви не можете тримати машину в тіні, постарайтеся максимально захистити її від сонця. Наприклад, кузов можна покрити спеціальним воском і герметиками.

Подивіться на шини

Наприклад, неправильно накачані шини можуть спричинити вібрацію, яка може призвести до підвищеного зносу деталей. Нерівномірний знос шин також може бути причиною цього. Крім того, зношені шини підвищують ризик аварії.

Технічні рідини

Кожен вузол і агрегат автомобіля і навіть рідини всередині авто мають свій термін служби. Насамперед водієві варто звертати увагу на так звані розхідники. Визначити час, коли є необхідність заміни технічних рідин можна як за непрямими ознаками (колір, в’язкість, густина тощо), так і змінювати їх за регламентом виробника.

Розхідники

Якщо масло в двигуні, наприклад, потрібно міняти щороку або кожні 10 000 кілометрів пробігу, то гальмівні колодки, фільтри та диски можуть ходити по кілька десятків кілометрів, що при невеликих пробігах відповідає терміну в 3-5 років.

Стиль водіння

Різкі старти та гальмування – це збільшене навантаження майже на всі вузли та агрегати автомобіля. З цієї причини водіям радять їздити максимально плавно, щоб уникнути надмірного зношування деталей. Водночас якщо вам подобається більш інтенсивний стиль водіння, варто просто враховувати, що обслуговувати авто доведеться набагато частіше.

Прогрів двигуна

Суперечки навколо цього питання не вщухають уже багато років. Більшість автовиробників все ж рекомендує прогрівати двигун перед стартом поїздки, але тут важливо робити це грамотно. Відразу після старту двигуна потрібно почекати, поки стрілка тахометра опуститься нижче 1000 оборотів, після цього можна починати рух і поки двигун не набере робочої температури — не варто розкручувати його більше ніж на 3 тисячі оборотів.

Повний бак

Ця звичка не тільки корисна в умовах воєнних дій в Україні, а й може допомогти зберегти здоров’я автомобіля. По-перше, повний бак палива допоможе уникнути створення конденсату на стінках бака та його потрапляння у паливо. По-друге, повний бак паливо служить як природне охолодження для електронасосу, який встановлений у баку.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка