Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДІЇВ

Куди дівається моторне масло?

Куда уходит масло?

Чи варто хвилюватися, якщо рівень масла в картері двигуна впав? Спочатку потрібно розібратися з причинами.

Якщо уважно почитати інструкцію автомобіля, можна відкрити для себе безліч цікавих моментів. Наприклад, часто ми перевіряємо рівень масла в картері двигуна? А між тим завод-виробник рекомендує робити це щодня. Звичайно, ми не будемо пропонувати вам перед кожною поїздкою відкривати капот, але періодично контролювати рівень все ж необхідно.

І це нормально

Навіть повністю справний двигун витрачає масло. Деяка його кількість згорає при роботі мотора і в буквальному сенсі вилітає у вихлопну трубу. Збільшення витрати, як правило, відбувається у міру зносу елементів двигуна. Ростуть зазори в парі поршень-циліндр, з’являються задираки на поверхнях, що труться, виходять з ладу маслоз’ємні  ковпачки … Чим більше пробіг автомобіля, тим частіше треба контролювати рівень масла в картері.

Якщо витрата виявився близькою до максимального, не варто переживати завчасно. В першу чергу слід переконатися у відсутності витоків – досить часто масло йде через сальники або прокладку головки блоку. Звичайно, і в цьому приємного мало, але ремонт обійдеться порівняно недорого.

Самі винні

Витікання  може з’явитися абсолютно несподівано. Наприклад, нерідкі випадки, коли покупець вживаного автомобіля, одержимий бажанням продовжити його молодість, заливає в двигун синтетичне моторне масло і … дивується казна-звідки з’явилися витоки. Тим часом нічого незвичайного в цьому немає – «синтетика», що володіє хорошими миючими властивостями, якісно очистила від забруднень сальники, що втратили еластичність, і без проблем пробивається назовні. Хотіли, як краще, а вийшло, як завжди.

Бувають і зовсім тривіальні причини – наприклад, масло тече з-під прокладки погано затягнутого чи неакуратно встановленого масляного фільтра. На елементах невідомого походження зустрічаються і дефектні гумові прокладки.

Не виявивши слідів витоків, краще заїхати в сервіс на діагностику, де точно визначать несправність. Цілком можливо, що доведеться-таки впритул зайнятися капремонтом двигуна. Як правило, автомобіль зі зношеною циліндропоршневої групою видає себе шлейфом сизого диму з вихлопної труби. Хотілося б застерегти від використання присадок типу «Антіда» – вони не мають будь-якої чудо-дії, а просто загущают масло, що не кращим чином позначається на якості змащення деталей. У якому б стані не знаходився двигун, рівень масла не повинен падати нижче позначки Min. Контроль займає зовсім небагато часу, зате позбавляє від багатьох неприємностей.

Корисно знати

• Про те, що рівню масла не можна дозволяти опускатися нижче позначки «Min», знає кожен. Але і його перелив також шкідливий для двигуна. Власники автомобілів, двигуни яких мають течі або просто зношені, нерідко намагаються влити в мотор побільше масла, щоб позбавити себе від необхідності частого «дозаправки». При надмірно високому рівні масло піниться частинами колінвалу, якість змащування деталей при цьому знижується.

• Витрата масла новим (без пробігу) двигуном, як правило, досить велика. У міру притирання зазори в парах тертя зменшуються, і витрата відповідно знижується. Це відбувається не так швидко – на обкатку може знадобитися до 10 тис. Км. Те ж стосується і двигунів після капітального ремонту. Причина підвищеної витрати та ж – великі зазори в парах тертя. Перевіркою рівня масла після покупки авто і капремонту двигуна не можна нехтувати ні в якому разі.

• Здавалося б, найпростіша процедура оцінки рівня масла насправді вимагає дотримання деяких правил. Зокрема, замір необхідно проводити на холодному двигуні. Автомобіль при цьому повинен стояти на рівному майданчику без ухилу. Найкраще вийняти масляний щуп, протерти його «робочу» частину, занурити його в картер знову і тільки після цього оцінювати рівень.

• Витрата масла залежить в тому числі і від манери їзди – чим вище обороти колінвала двигуна, тим більше згорає масла. Це слід пам’ятати любителям «покрутити движок».

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка