Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДІЇВ

ТОП-7 водійських помилок, що завдають шкоди механічній коробці і зчепленню під час перемикання передач в автомобілі.

Механічна коробка передач — штука міцна і здебільшого поломки в парі КПП/зчеплення припадають саме на зчеплення. Йому дістається найбільше, особливо якщо постійно робити такі помилки.

Перехід на задню без повного зупинення

Під час маневрування часто буває таке, що сильно темпераментні водії вмикають задню передачу ще до того, як автомобіль повністю зупинився. З першого разу це, звісно, коробку не вб’є, але повірте що це дуже не корисно і для КП, і для зчеплення.

Різкі перемикання на кілька ступенів вниз

Гальмування двигуном — важливий для безпеки прийом, яким варто користуватися під час уповільнення взимку або на мокрій та слизькій дорозі. Але якщо це щоденні поїздки, то краще так не перевантажувати коробку і зчеплення. Особливо якщо йдеться про перемиканнях одразу на кілька передач вниз. Це, звісно, дає можливість різко підняти обороти мотора перед поворотом і пройти його в гоночному, майже ралійному стилі. Але не забувайте, що на ралі в кінці поїздки авто зустрічають механіки. Навряд чи ви поспішаєте потрапити зі своїм авто в руки механіка завчасно? Така їзда навантажує одразу і зчеплення, і механізм самої коробки передач за рахунок величезного стрибка крутильного моменту.

Їзда з ногою на педалі зчеплення

Ця біда часто зустрічається у новачків. Страх заглухнути або вчасно не встигнути переключити коробку змушує триматися напружено і навіть не знімати ногу з педалі зчеплення. Через це, навіть того не помічаючи, водій може трішки притискати педаль і допускати прослизання зчеплення. А далі його перегрів, деформація, передчасна заміна.

Буксирування важкого причепа або іншого авто

Тут все просто. З одного боку, важкий вантаж а з іншого — двигун, який намагається це все розштовхати. А посередині що? Правильно — коробка передач і зчеплення. Найчастіше, щоб рушити з великим навантаженням, коли потужності двигуна ледь вистачає, водій намагається плавніше підводити зчеплення. І ось вам знову перегрів, запах зчеплення в салоні і пряма дорога до його ранньої поломки.

Буксування на бездоріжжі

Коли колеса авто застрягли в болоті, заметі, піску або машина потрапила в “пастку” з діагональним вивішуванням коліс, раз у раз водій смикає авто то вперед, то назад і, буксуючи, часто не відпускає зчеплення до кінця, намагається підвести його акуратненько, щоб дозувати тягу… Але в підсумку тільки вбиває зчеплення.

“Учнівське” рушання з високими оборотами і повільним підведенням зчеплення.

Коли водій-початківець рушає з місця, то найчастіше боїться заглухнути. Особливо на перехрестях або навіть невеликих підйомах … та де завгодно, особливо коли є ризик почути нахабний сигнал клаксона “в спину” від нетерплячих попутників. Тому новачок  перестраховується і відпускає зчеплення не в повному обсязі, а підводить його поступово, та ще й піднявши обороти мотора. І тут та сама історія — диск зчеплення від тертя сильно гріється, зношується і… привіт ремонт.

Стояння на світлофорі з вичавленою педаллю зчеплення

Звичка під’їхати до світлофора, вичавити педаль зчеплення і, не відпускаючи його, чекати на зелене світло — ще одна звичка, яка може обернутися ремонтом зчеплення. При натиснутій педалі зчеплення включається в роботу витискний підшипник. Після тривалого натискання на педаль він гріється, адже не розрахований на тривалу безперервну роботу. Підсумком може стати вихід підшипника з ладу. Ви напевно чули, як на перехресті машина рушає з противним гучним скрипом-свистом. Це витискний підшипник того авто неначе натякає, що він все

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка