Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДІЇВ

Що робити, якщо загорівся індикатор Check Engine

Чи варто, відклавши всі справи, мчати в сервіс, якщо на щитку приладів загорівся індикатор Check Engine? Все залежить від конкретної ситуації.

З широким впровадженням електронних систем управління роботою двигуна до знайомих для власників карбюраторних автомобілів піктограм на щитку приладів додалася ще одна: Check Engine, або «Перевір двигун». Як і будь-який інший, що сповіщає про несправності, цей сигналізатор повинен загорятися при включенні запалення і гаснути після запуску двигуна. Якщо він горить під час руху – значить, в машині щось не в порядку. До речі, незважаючи на назву, індикатор інформує про неполадки не тільки двигуна, а й, наприклад, автоматичної коробки передач або системи контролю рівня токсичності відпрацьованих газів.

Їдемо в сервіс

Що ж робити, якщо Check Engine загорівся в процесі руху? На інтернет-форумах можна часто зустріти поради не звертати на нього уваги (мовляв, бензин поганий, от електроніка і «лається») або «скинути помилку» відключенням клеми акумулятора. Ні ту, ні іншу рекомендацію не варто приймати як керівництво до дії. Спроба ігнорувати тривожний сигнал може привести до досить серйозних проблем і витратним ремонту. Наприклад, пропуски запалювання в одному з циліндрів, викликані несправністю свічки, часто стають причиною виходу з ладу каталітичного нейтралізатора: залишки палива згоряють в ньому, викликаючи різке підвищення температури і руйнування керамічного вкладиша.

Індикатори на щитку лише попереджає, що з машиною виникли проблеми. Які саме – може відповісти тільки фахівець після діагностики електронних систем.

Зрозуміло, трапляються і нешкідливі несправності, які, по суті, чреваті лише підвищеною витратою палива (блок керування переводить двигун на аварійний режим роботи, для якого характерна збагачена суміш). Однак з’ясувати, що саме сталося з вашим автомобілем, без діагностичних приладів не вдасться.

Якщо відчутних змін в поведінці машини і роботі її двигуна немає (ривки, «провали», нестабільні неодружені обороти), до сервісу можна дістатися і своїм ходом. При цьому бажано не розкручувати мотор до високих обертів і уникати серйозних навантажень. У випадках, коли двигун запустити не вдається або при його роботі чутні сторонні звуки, краще перестрахуватися: заглушити мотор і відправитися в сервіс «на краватці» чи на евакуаторі.

Не так все просто

Банально «скинути помилку», від’єднавши клему від акумулятора, на сучасних автомобілях вже не вдається – це можна зробити через діагностичний прилад. Та й доцільність такої процедури сумнівна: якщо несправність є, вона відразу ж проявить себе знову. Хіба що «глюки» електропроводки можуть викликати випадкове і одноразове включення сигналізатора.

Якщо раніше погасити індикатор Check Engine можна було простим відключенням клеми від акумуляторної батареї, то на більшості сучасних моделей такий «фокус» не проходить.

Втім, той факт, що індикатор Check Engine на щитку не горить, зовсім не доводить, що з двигуном все в порядку. Є ряд проблем, які система самодіагностики зафіксувати не в силах. Наприклад, невірні показання одного з датчиків часто виявляються непоміченими, хоча симптоми несправності важко не помітити: двигун не розвиває повну потужність або працює з перебоями.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка