Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Як продовжити термін служби гальмівної системи і навіщо її обкатувати

Гальмівна система – один з найважливіших вузлів автомобіля. Вона відповідає за безпеку і повинна завжди підтримуватися в належному стані. Особливих проблем автомобілістам це не доставляє, адже всі вузли системи славляться своєю довговічністю. Однак стежити за їх станом просто необхідно. Багато сучасних автомобілів вже оснащені спеціальними датчиками, які допоможуть зрозуміти, коли термін служби колодок добігає кінця. Але якщо у вашій машині таких немає, краще періодично заїжджати на сервіс для діагностики. Бош Авто Сервіс, наприклад, рекомендує робити це два рази на рік. На думку фахівців цього буде цілком достатньо, щоб своєчасно виявити знос і замінити деталь.

Що ж стосується гальмівних дисків – тут все ще простіше. Ресурс цього елемента зазвичай більше 50 тисяч кілометрів пробігу. Зрозуміти те, що прийшов час міняти “бліни”, досить просто. Якщо при гальмуванні по автомобілю починає йти вібрація або ж “б’є кермо” – можете сміливо збиратися на сервіс. Однак не поспішайте відразу замовляти нові диски, адже проблема може бути І в гумі, балансуванню коліс або ж несправною ходовою автомобіля. Тут вам вже майстри підкажуть. Не всі знають, що невелика обкатка нової гальмівної системи може серйозно збільшити термін служби кожного з її вузлів. Робити це потрібно правильно. Розженете автомобіль до 50-60 км / ч, після чого починайте поступово пригальмовувати до швидкості 10 км / ч. Повторіть цю процедуру близько 10 разів. Перші 200-300 км слід уникати різких гальмувань, та й в цілому прискорювати процес обкатки тривалої і посиленою роботою гальм – не найкраща ідея. Замість цього попрактикуйтесь гальмування на низькій швидкості.

Ще одним фактом, що продовжує життя гальмівної системи, фахівці Bosch називають грамотну їзду. Дійсно, своєчасне гальмування з невеликим зусиллям значно подовжить термін служби гальмівних елементів, на відміну від різкого уповільнення в самий останній момент. В цьому випадку можуть страждати не тільки колодки і гальмівні диски, але і гума. Безумовно, є любителі і активної їзди, яким доведеться частіше витрачатися на ремонт і обслуговування гальм, або ж компенсувати це більш дорогими елементами, які спеціально сконструйовані для даних умов експлуатації авто.

Крім цього, можна продовжувати життя гальм за допомогою гальмування двигуном. Робити це можна як на автомобілях з механічною коробкою, так і на автоматах з тіптроником. Але для цього варто більш детально підійти до механічної частини цього способу уповільнення і навчитися робити все правильно. В іншому випадку є ризик потрапити на заміну маховика або ремонт АКПП, що вийде набагато дорожче, ніж планова заміна гальм.

Що ж стосується діагностики, перевіряти слід стан самих дисків і колодок, а також рівень гальмівної рідини. При появі шумів слід провести повне обслуговування гальмівної системи: демонтувати супорт, перевірити стан всіх деталей, почистити і змастити ті елементи, які цього потребують. Ті ж самі операції варто повторити при будь заміні компонентів гальмівної системи. Фахівці рекомендують використовувати якісні склади від перевірених виробників (наприклад, мастило Bosch Superfit і гальмівну рідину Bosch ENV6). Крім перевірки гальм, заодно не забудьте перевірити стан деталей підвіски і рульового управління (тяг, сайлентблоков, стійок стабілізатора, амортизатора і т. д.).

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка