Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДІЇВ

Чи потрібно промивати двигун перед заміною масла?

З одного боку, хочеться економити на обслуговуванні автомобіля, з іншого – для підтримки «своєї улюбленої» в хорошому стані грошей не шкода. Як би там не було, головне – не витрачати гроші даремно на те, без чого можна обійтися. Тут і зараз поговоримо про те, чи потрібно промивати двигун перед заміною масла?

Багатьох автовласників, як тільки вони заходять в автомагазин, мучить одне питання: а чи треба взагалі їздити в сервіс, якщо все можна полагодити самостійно? У красивих флакончиках продаються засоби для збільшення компресії, зниження димності двигуна, ремонту радіатора і випускної системи, очищення системи живлення. Така ж ситуація і з витратними матеріалами: всі виробники масел і рідин запевняють, що саме їх продукт має стабільні характеристики і прекрасні показники. Окремо пропагують препарати для обслуговування: наприклад, «п’ятихвилинні» добавки для промивання системи змащення двигуна або просто промивальне масло. Мимоволі ловиш себе на думці: якщо такі товари пропонують, значить, вони дійсно необхідні?

Що скажуть професіонали?

Якщо в мотор заливають якісне масло і вчасно його змінюють, додаткові процедури проводити не треба. Сучасні масла мають хорошу миючу здатність, тому прекрасно очищають деталі двигуна і забезпечують їх чистоту в ході експлуатації. Однак марними промивні масла теж не назвеш. У ряді випадків їх використання цілком виправдано: наприклад, якщо ви придбали автомобіль, в двигун якого залито невідомо що. Або інший сценарій: незрозуміло, коли в останній раз мінялося масло, і є побоювання, що ТО не виконували дуже давно. Корисною буде промивка при зміні типу моторного масла (з мінерального на синтетичне).

У справі підтримки чистоти двигуна набагато більшу користь, ніж промивка, принесуть якісні паливо, масло і масляний фільтр.

Безпечний варіант

До речі, якщо є підозра на занедбаний стан деталей двигуна, можна вдатися до «м’якої» промивки – встановити новий фільтр, залити звичайне масло, яке ви плануєте використовувати в подальшому, але скоротити інтервал його заміни в два рази. Таким чином, ви гарантовано не завдасте шкоди силовому агрегату і максимально ефективно використовуєте миючі присадки, що містяться в будь-якому маслі.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка