ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДІЇВ
Коли потрібно міняти працюючу деталь

Зважитеся ви замінити справну деталь, причому не найдешевшу? Існує ряд випадків, коли, як не парадоксально, це необхідно зробити з економічних міркувань.
Вартість ремонту автомобіля складається з витрат на запчастини і власне роботи сервисменов. Причому одна з цих частин за витратами в рази може перевищувати іншу. У дилерів, як правило, практикується модульно-агрегатний схема: перебиранні вузла вони завжди вважають за краще його заміну. У неавторизованих сервісах рішення пропонують виходячи з вимог і платоспроможності замовника – можуть і сайлент-блок з важеля підвіски випресувати, хоча виробник передбачає тільки заміну важеля цілком. Однак у авто¬власників регулярно виникають претензії як до офіційних, так і в неофіційних техцентрів – мовляв, там тільки і мріють нав’язати додаткові роботи або поміняти справні деталі, щоб заробити грошей.
Співробітникам сервісу доводиться досить часто стикатися з таким упередженим ставленням. Звичайно, недобросовісних СТО у нас вистачає, але стригти всіх під одну гребінку було б неправильно хоча б тому, що подібні пропозиції сервісів найчастіше свідчать про грунтовний підході до своєї роботи і турботи про клієнтів.

Наприклад, при заміні ременя ГРМ в профілактичних цілях обов’язково змінюють і всі ролики механізму (натяжні, обвідні). Оновити пропонують і помпу (водяний насос), навіть якщо у неї ще немає ознак зносу. Звичайно, цього можна і не робити, але заміна помпи через 5, 10 або 20 тис. км влетить в копієчку, оскільки зажадає великого обсягу робіт. У цьому випадку все ж варто довіритися сервісменам.

Нерідко суперечки виникають і при ремонті підвіски. Так, амортизатори міняють тільки парами (на одній осі), щоб забезпечити симетричну роботу правої і лівої частин підвіски: навіть якщо потік або застукав всього один, другий також виявляється «приреченим». Парами змінюють і лампи головного світла – колір і інтенсивність потоку від кожної фари повинні бути однаковими. Та й з точки зору ресурсу такий хід цілком виправданий. Деталі, вироблені на одному заводі і працюють в однакових умовах, мають також однаковий термін служби.
Іноді виконувати замовлену власником автомобіля роботу без попереднього ремонту просто безглуздо. Наприклад, чи є сенс регулювати кути розвалу і сходження коліс при люфт в шарнірах підвіски і рульового управління? Звичайно, з боку далекого від техніки господаря машини це виглядає типовим «розлученням»: «Попросив сход-розвал виставити, так вони мені ще цілий список робіт викотили!» І що найцікавіше, похвали в таких випадках удостоюються відверто недобросовісні майстри, яких цікавлять гроші, а не результат як такої. Зрештою, відведення автомобіля в бік або нерівномірний знос гуми (наслідки порушення кутів установки коліс) завжди можна списати на неакуратну експлуатацію і велика кількість ям на дорогах.
Кращий спосіб перевірити, «розводять» чи вас або дають правильні поради, – звернутися в інший сервіс. Якщо рекомендації фахівців збігаються, не сумнівайтеся, що правда на їхньому боці.