Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДІЇВ

Коли потрібно міняти працюючу деталь

Зважитеся ви замінити справну деталь, причому не найдешевшу? Існує ряд випадків, коли, як не парадоксально, це необхідно зробити з економічних міркувань.

    Вартість ремонту автомобіля складається з витрат на запчастини і власне роботи сервисменов. Причому одна з цих частин за витратами в рази може перевищувати іншу. У дилерів, як правило, практикується модульно-агрегатний схема: перебиранні вузла вони завжди вважають за краще його заміну. У неавторизованих сервісах рішення пропонують виходячи з вимог і платоспроможності замовника – можуть і сайлент-блок з важеля підвіски випресувати, хоча виробник передбачає тільки заміну важеля цілком. Однак у авто¬власників регулярно виникають претензії як до офіційних, так і в неофіційних техцентрів – мовляв, там тільки і мріють нав’язати додаткові роботи або поміняти справні деталі, щоб заробити грошей.

    Співробітникам сервісу доводиться досить часто стикатися з таким упередженим ставленням. Звичайно, недобросовісних СТО у нас вистачає, але стригти всіх під одну гребінку було б неправильно хоча б тому, що подібні пропозиції сервісів найчастіше свідчать про грунтовний підході до своєї роботи і турботи про клієнтів.

    Наприклад, при заміні ременя ГРМ в профілактичних цілях обов’язково змінюють і всі ролики механізму (натяжні, обвідні). Оновити пропонують і помпу (водяний насос), навіть якщо у неї ще немає ознак зносу. Звичайно, цього можна і не робити, але заміна помпи через 5, 10 або 20 тис. км влетить в копієчку, оскільки зажадає великого обсягу робіт. У цьому випадку все ж варто довіритися сервісменам.

Нерідко суперечки виникають і при ремонті підвіски. Так, амортизатори міняють тільки парами (на одній осі), щоб забезпечити симетричну роботу правої і лівої частин підвіски: навіть якщо потік або застукав всього один, другий також виявляється «приреченим». Парами змінюють і лампи головного світла – колір і інтенсивність потоку від кожної фари повинні бути однаковими. Та й з точки зору ресурсу такий хід цілком виправданий. Деталі, вироблені на одному заводі і працюють в однакових умовах, мають також однаковий термін служби.

Іноді виконувати замовлену власником автомобіля роботу без попереднього ремонту просто безглуздо. Наприклад, чи є сенс регулювати кути розвалу і сходження коліс при люфт в шарнірах підвіски і рульового управління? Звичайно, з боку далекого від техніки господаря машини це виглядає типовим «розлученням»: «Попросив сход-розвал виставити, так вони мені ще цілий список робіт викотили!» І що найцікавіше, похвали в таких випадках удостоюються відверто недобросовісні майстри, яких цікавлять гроші, а не результат як такої. Зрештою, відведення автомобіля в бік або нерівномірний знос гуми (наслідки порушення кутів установки коліс) завжди можна списати на неакуратну експлуатацію і велика кількість ям на дорогах.

Кращий спосіб перевірити, «розводять» чи вас або дають правильні поради, – звернутися в інший сервіс. Якщо рекомендації фахівців збігаються, не сумнівайтеся, що правда на їхньому боці.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка