Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДІЇВ

Що буде, якщо неправильно підібрати свічки запалювання

Невірно підібрані свічки запалювання можуть викликати серйозні проблеми в роботі двигуна. Так було завжди, проте сьогодні ці наслідки виявляються особливо критичними і руйнівними. Пов’язано це з сучасними тенденціями, які зробили двигуни більш технологічними, дорогими і менш придатними для ремонту.

Зниження потужності і збільшення витрат на бензин

     Ці наслідки належать до найбільш «нешкідливим», хоча експлуатація двигуна в позаштатному режимі в перспективі призводить до серйозних ускладнень. Зовні всі свічки практично однакові: сталевий циліндричний корпус з різьбленням, керамічний ізолятор і один або кілька електродів. Однак властивості матеріалів, використаних при виробництві кожного елемента свічки, роблять однакові зовні свічки різними. Саме тому навіть установка справних, але не відповідають вимогам свічок може привести до зниження потужності двигуна і збільшення витрати палива.

     Відповідно до сучасних тенденцій в конструюванні двигунів, інженери прагнуть досягти максимальної віддачі, одночасно знижуючи розміри і вага агрегатів. Вимоги до всіх деталей, і до свічок в тому числі, в таких умовах стрімко змінюються. Температура газів в камері згоряння може досягати тисячі і більше градусів, що представляє високу температурне навантаження. Робота на збіднених сумішах вимагає високої напруги, до 35 тисяч вольт, для утворення іскри. Ця умова вимагає нових діелектричних властивостей від ізоляторів і ущільнювачів.

      У прагненні відповідати постійно зростаючим вимогам автомобільних компаній, провідні виробники свічок вводять в технологічний процес нові матеріали і вдосконалюють виробництво. Так, корпуси свічок сьогодні виробляють за допомогою технології холодного пластичного формування. Це вимагає застосування автоматизованих верстатів і преса, який  розвиває тиск понад сто тонн, що відповідає вимогам. Керамічні ізолятори виробляють з дотриманням технологічної послідовності, що включає подрібнення суміші, формування виробу і випал. Не менше значення мають точність складання, установка високотемпературного ущільнювача і герметична завальцювання корпусу. Ще один важливий фактор – склад резистивного порошку, яким заповнюють порожнину свічки. Наповнювач забезпечує стабільний електричний контакт при неминучих в умовах граничної потужності великих перепадах температури. Технологічні процеси і властивості матеріалів – об’єкт безперервних розробок, які вимагають від виробників значних інвестицій.

Пропуски запалювання і вихід з ладу каталізатора

   Установка свічок, виготовлених з неякісних матеріалів які не відповідають вимогам експлуатації, може призводити до серйозних проблем з двигуном, такими, як вихід з ладу каталізатора.

  Низька якість матеріалів, використаних при виробництві ізолятора і резистивного наповнювача, призводить до прискореної деградації свічки. Навіть якщо її характеристики відповідали вимогам виробника на початку експлуатації, з часом енергії іскри може не вистачити для надійного запалення паливо-повітряної суміші, в результаті чого з’являються пропуски запалювання і в відпрацьованих газах підвищується вміст недогорівшого палива. Частина паливо-повітряної суміші догорає в колекторі і каталізаторі, що призводить до зростання температури усередині цих елементів. Перегрів призводить до виходу з ладу каталітичного нейтралізатора і датчиків кисню, встановлених в системі випуску.

Закисання і руйнування елементів свічки

    Установка свічок низької якості, без гальванічного покриття призводить до виникнення корозії і «закисання» різьблення. Свічка застряє в свічковому колодязі і витягти її іноді неможливо навіть за допомогою спеціального екстрактора. При найневдалішому сценарії така ситуація призводить до ремонту або навіть заміни головки блоку циліндрів.

           Пошкодження різьби

   Установка свічок, виготовлених з порушеннями у вимогах до матеріалів – джерело не менш небезпечне для двигуна наслідків. Використання при виробництві корпусу недостатньо міцної сталі нерідко призводить до часткового руйнування різьблення під час установки нових свічок. В результаті порушується герметичність камери згоряння. Використання недостатньо якісної глини при виробництві ізоляторів веде до виникнення пробоїв на корпус, появи тріщин на ізоляторах і швидкої зміни характеристик свічок.

Прискорена ерозія електрода і скорочення ресурсу свічки

   Поширена помилка при підборі, особливо при бажанні споживача заощадити – установка свічок з електродом з мідно-нікелевого сплаву замість рекомендованих виробником іридієвих або платинових свічок. До речі, ці терміни часто трактують невірно – іридій або платина містяться в напайки на електроді, а не в корпусі свічки. Застосування дорогоцінних матеріалів, більш стійких до ерозії, дозволяє значно розширити термін експлуатації виробу. Так, ресурс стандартних свічок запалювання і елементів із застосуванням дорогоцінних металів різниться приблизно в три рази.    Стандартні свічки вимагають заміни через 20-30 тисяч кілометрів. Рекомендований інтервал заміни для іридієвих і платинових свічок становить від 60 до 90 і більше тисяч кілометрів. При використанні свічок невідповідного типу і їх експлуатації понад норму відбувається ерозія електроду. Це призводить до погіршення характеристик і може викликати його руйнування.

Вихід з ладу котушок або модулів запалювання

  Порушення умов експлуатації і поломка елементів системи запалювання, що працюють в одному ланцюгу зі свічками – одна з ознак некоректного підбору свічок. Підвищене навантаження виникає на котушках або модулях запалювання в разі зміни характеристик свічок. Це може відбуватися, зокрема, при заміні рекомендованих елементів з іридієвої або платинової напайкою стандартними свічками або перевищенням терміну їх експлуатації.

Порушення роботи двигуна після установки ГБО

 При переході на газ рекомендується встановлювати спеціальні свічки запалювання, що відповідають вимогам роботи на новому типі палива. В силу ряду відмінностей від бензину, газ вимагає інших характеристик для надійного запалення. При переході на газ підвищується середня температура в камері згоряння, що, в тому числі, призводить до прискореного зносу електродів свічок, призначених для бензинових двигунів. Для полегшення підбору великі виробники автомобільних компонентів виділяють окремі артикули свічок для двигунів, переведених на газове паливо.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка