Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДІЇВ

Чому запотівають фари: причини і варіанти вирішення проблеми

Напевно, кожен автолюбитель не раз стикався з проблемою запітнілих фар.

  

Автомобіль виїжджає з автомийки з мутними від конденсату фарами, а білястий задній ліхтар помітний здалеку – знайома картина, правда?

                   Чому фари можуть пітніти?

    Щоб зрозуміти причину запітнілих фар, досить згадати шкільний курс фізики. Нагадуємо: в замкнутому просторі разом зі збільшенням температури зростає і тиск. Такими герметичними камерами є фари автомобіля, а лампи дають тепло.

      Причому неважливо, яка у автомобіля оптика: звичайна галогенна, ксеноновая або сучасна світлодіодна – всі вони гріються. Якщо фари будуть абсолютно герметичними, то в певний момент накопичилася від роботи ламп тиск розірве корпус. Першим здасться герметик, що з’єднує пластиковий блок з прозорим обтічником, потім не витримають ущільнювачі на місці проводки. Не дарма саме ці місця найпроблемніші, коли ми говоримо про причини «хронічного» запотівання, але про це трохи пізніше.

     Для вирівнювання різниці тисків в корпусах фар передбачені спеціальні отвори, так звані «сапуни». Вони стравлюють наростаючий тиск, не пропускаючи бруд ззовні.

     У міжсезоння або після миття вологе повітря підсмоктується всередину остигаючої фари, перетворюючись в конденсат. Пітніє фара автомобіля як правило в області, найближчої до решітки радіатора. Зазвичай, вологий наліт зникає через деякий час. Самі автовиробники вважають цей процес природним і допускають короткочасне запотівання. Але якщо волога застоюється в корпусі підлягає, а конденсат стікає краплями, збираючись в калюжі, це проблема, яка потребує негайного уваги!

                   Пітніє фара – причини

• Порушено вентиляція внутрішнього простору фари. В її корпусі є спеціальні отвори для постійного обміну повітрям з зовнішнім середовищем. Іноді вони забиваються брудом. Часто «хронічне» запотівання пов’язано з конструкторським прорахунком, коли сапуни (отвір-клапан) не справляються зі своїм завданням.

• Пластиковий корпус фари негерметичний. Пробій кожуха легко отримати навіть в дрібної аварії, при цьому пошкодження може бути прихованим. Іноді це шлюб партії конкретної моделі.

• Тріщина в обтічнику.

• Силіконовий герметик, щільно з’єднує скло або пластик обтічника з корпусом, зруйнувався і в фару потрапляє волога. Часто це результат неякісного ремонту або заводський брак.

• негерметичність з’єднання в місці проведення через пропускає вологу прокладки.

                  Чим небезпечне запотівання фар?

• Найголовніше – постійна вологість в фарі значно скорочує термін служби лампочок. Багато автовласників не звертають уваги на проблеми з конденсатом, при цьому змушені регулярно міняти світлові елементи.

• Вода, потрапивши на гарячу поверхню відбивача, може зіпсувати його.

• Запітніння призводить до корозії металевих елементів. А ще воно окисляє контакти і в один момент світло може просто згаснути. Особливо неприємним такий сюрприз стане для власників автомобілів, в яких фара є нерозбірними і змінюється цілком.

• Рідина в фарах часто стає причиною «сліпих» зон: світло переломлюється в крапельках конденсату, сильно погіршуючи видимість.

             3  корисних способу проти запотівання фар

Є кілька дієвих порад, які допоможуть запобігти, або скоріше зняти вологий наліт.

• Візьміть за правило завчасно вимикати освітлювальні прилади перед миттям, щоб не спровокувати випадання конденсату через сильну різниці температур. Якщо є можливість, не викочуйте автомобіль з вологого боксу відразу на прохолоду вулиці, дайте фарам охолонути. Не рекомендується знімати ущільнювачі проводки або заглушки сапунів, навіть якщо технічно це просто зробити: ви заощадите час на просушування, але можете загнати в фари бруд.

• Самостійно перевіряйте стан клапанів вентиляції. Вчасно видаляйте накопичилася в них бруд. Зверніть увагу на місце, де проводка заходить в корпус фари – ущільнювач повинен міцно сидіти на своєму місці.

• Деякі виробники вже на заводі розміщують в корпусі фари абсорбує речовина – гранули силікагелю. Він поглинає вологу, не даючи їй осідати на обтічнику. Як правило, це невеликий мішечок з абсорбентом, час життя якого обмежена лише строком служби самої фари. Таке пристосування неважко зробити самому, поклавши або закріпивши в корпусі фари гранули речовини в який-небудь «дихаючої» ємності.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка