Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДІЇВ

Як не заснути за кермом, якщо дуже хочеться?

Як говорить статистика: кожне 10-е дорожньо-транспортна пригода відбувається з вини сонного водія. Через зниження уваги і загальмованою реакції людини за кермом відбуваються не тільки дрібні аварії, але і ДТП, що забирають життя людей. Експерименти показують, що через 4 години невпинного знаходження за кермом швидкість реакції знижується в 2 рази, а через 8 годин дороги мозок реагує вже в 6 разів повільніше. Як попередити небезпечний стан і як з ним правильно боротися? Розберемося в цій статті.

Як визначити, що ви засинаєте?

Оцінити власний стан, коли сидиш за кермом досить складно. Однак, є кілька сигналів організму, що дозволяють визначити, що ви почали засипати. По-перше, концентрація уваги на частому моргання. У стані неспання людина моргає від 4 до 6 разів на хвилину і не помічає цього. Як тільки ви зрозуміли, що подумки спостерігаєте за власні очі, спробуйте швидко вирішити нескладний математичний приклад. Скажімо, помножити 25 на 5. Якщо розрахунки даються важко, пора відпочивати.

Серйозним ознакою критичного рівня втоми є галюцинації. Візуальні образи, що виникають перед очима, свідчать про перехід мозку в режим сну. Тому, якщо ви бачите незвичайних тварин, що перебігають через дорогу, або в лісовій гущавині на узбіччі вам здається багатоповерховий будинок, натисніть на педаль гальма і не ризикуйте життям.

Методи боротьби зі сном, які працюють

Збираючись в дальню поїздку на автомобілі, особливо в нічний час, заздалегідь подбайте про те, як не заснути за кермом. Пропонуємо 5 найбільш дієвих способів:

1. Виспатися. Банально, але перед довгою дорогою просто необхідно добре поспати. Незалежно від того, за яким біологічним годинником ви живете, 8 годин сну допоможуть не відчувати себе втомленим цілий день. Якщо ніч все ж застала вас в дорозі, поспіть хоча б по 20-30 хвилин кожні 3 години.

2. Розмови з пасажирами. Постарайтеся не робити тривалі подорожі на машині на самоті. Спілкування з пасажирами – надійний спосіб підбадьоритися і не втратити контроль над управлінням транспортним засобом. Цікавий попутник не тільки «простимулює» роботу вашого головного мозку бесідами, а й допоможе своєчасно помітити вашу сильну втому. Однак, якщо ваш супутник перестав розмовляти і заснув в дорозі, постарайтеся самі зробити зупинку на відпочинок.

3. Прохолода. Кожна людина знає, що спати в холоді неприємно, особливо, на протязі. Спробуйте відкрити вікно в дорозі або виставити кондиціонер на низьку температуру, холодне повітря добре бадьорить і прояснює свідомість. Тільки не перестарайтеся.

4. Розминка. Якщо погодні умови і місце дозволяють зупинитися, знайдіть зручний майданчик і зробіть кілька нехитрих вправ. Прості присідання, нахили, повороти корпусу і махи руками додадуть тонус м’язів і «розбудять» втомлену голову. На жаль, цей метод не додасть сили достатньої для багатогодинної поїздки, але 20-30 хвилин неспання ви точно виграєте.

5. Умивання холодною водою. Ще один хороший спосіб, що не спати за кермом, придуманий мандрівниками давно. Досвідчені водії, обов’язково беруть в довгу дорогу каністру з холодною водою. При перших симптомах втоми потрібно просто умити обличчя і намочити голову. Якщо води під рукою не виявилося, використовуйте вологі серветки. Умивання освіжить свідомість і на час подарує бадьорість.

Неефективні методи боротьби зі сном

Багато автолюбителів вдаються до менш дієвих способів боротьби з втомою за кермом. Ефективність їх не доведена, але кожен водій хоча б раз в житті відчув їх на собі.

1. Гучна музика, аудіокниги та пісні. Улюблені аудіофайли допомагають переключити увагу з монотонного водіння на енергійну пісню або сюжет твору. Мелодії створюють особливий настрій, а пісні змушують згадувати слова, тим самим стимулюючи розумову діяльність. Але, на жаль, наш мозок так влаштований, що ми поступово звикаємо навіть до приголомшливої ​​музики і захоплююча детективна історія може, врешті-решт, опинитися колискової …

2. Кава і куріння. Бадьоритися за допомогою великої кількості кави і сигарет спосіб не тільки не ефективний, але і небезпечний. Перевантажений інтенсивною роботою мозку організм відчуває сильний стрес, так що чашка міцної кави здатна викликати збудження нервової системи і підвищити кров’яний тиск. Сигарети можуть насправді відвернути водія від втоми, але на мізерно короткий термін.

3. Енергетичні напої. Останнім часом особливо популярним стало споживання за кермом так званих «енергетиків». Напої, що містять кофеїн, у багатьох країнах світу визнані шкідливими для здоров’я, а значить їх не можна розглядати в якості оптимального засоби для боротьби зі сном в момент управління транспортним засобом. За видимим неспання після прийому такого роду стимуляторів ховається загальмованість реакції і втрата контролю над дорогою. Якщо вам важливо пити за кермом, візьміть з собою просту воду або напій на основі натуральних трав, таких як женьшень, елеутерокок або лимонник. Екстракти цих рослин надають тонізуючий ефект, якого вистачає на пару годин.

Сучасний автомобільний ринок пропонує масу електронних пристроїв, що дозволяють попередити засинання за кермом. Спеціальний прилад, що нагадує перстень, завібрує і видасть звуковий сигнал, якщо помітить, що рухи людини стали повільними або невпевненими. Пристрій «антисон» для фіксації на вусі водія задзвенить, якщо голова водія сильно нахилилася вправо або вліво, назад або вперед. Комплексна система Eye Tracker відстежує не тільки положення голови, а й вік втомленого водія. При появі перших ознак втоми автомобіль повідомляє про це водієві за допомогою голосу, звуку або вібрації, що передається через датчик в водійському сидінні.

Незалежно від того, якими методами, засобами і приладами ви користуєтеся в дорозі, найважливішою рекомендацією фахівців як і раніше залишається дотримання режиму праці та відпочинку. Для далекобійників норма безперервного знаходження за кермом становить 400 км на добу, а водії легкової машини повинні проїжджати не більше 500 км в день. Не нехтуйте порадами професіоналів, бережіть себе і своїх близьких!

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка