Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДІЇВ

Перший сніг: як їздити по снігу

Свіжий сніг – це красиво. Але для водіїв це ще й додаткові труднощі. Пропонуємо вам кілька коротких порад щодо того, як їздити по снігу.

Сніг погіршує зчеплення з дорогою і маскує нерівності – це дві головні небезпеки, які він несе. Тому – незалежно від типу шин, в які взута ваша машина – дотримуйтеся таких правил:

  • Забудьте про літній стиль їзди, запрограмуйте себе “на зиму”: всі маніпуляції з органами управління робіть плавно і неквапливо, прогнозуйте дорожню ситуацію, виходячи з гіршого розвитку подій. Майте на увазі, що гальмівний шлях може в будь-який момент стати вдвічі-втричі довшим за звичайний.
  • Рухайтеся повільніше, ніж на чистому асфальті, тому що для екстреної зупинки вам знадобиться набагато більше місця.
  • Під снігом часто ховається лід, тому на засніженій дорозі ви ніколи не можете бути впевнені, що автомобіль буде слухняним і ваш маневр завершиться успішно. Рухайтеся повільніше, маневри плануйте заздалегідь і залишайте собі можливість запасного варіанту (наприклад, біля світлофора зупиняйтеся на більшій відстані від машин, що попереду, і лише потім підтягуйтеся ближче).
  • Намагайтеся рідше користуватися педаллю гальма, а частіше гальмувати двигуном, включаючи нижчу передачу і скидаючи газ. Таке уповільнення виходить більш м’яким і знижує ймовірність заносу. На коробці-“автоматі” для цього потрібно перейти в ручний режим.
  • Постарайтеся виключити з вашої практики одночасне гальмування і поворот керма, це знизить ймовірність найнеприємнішого – зносу керованої передньої осі і втрати контролю над машиною.
  • Рушайте при максимально низьких обертах двигуна, щоб уникнути буксування. Хороший спосіб – рушання з другої передачі, крім “механіки”, це дозволяють практично всі сучасні автоматичні трансмісії.
Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка