Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Що варто знати про автомобільні акумулятори

Автомобільний акумулятор – як ним користуватися довго і без проблем

  • На що витрачається енергія АКБ
  • Як впливають на роботу АКБ погодні умови
  • Чи впливає на властивості АКБ термін її зберігання на складі до моменту продажу

У конструкції автомобіля акумуляторна батарея (АКБ) є життєво важливим компонентом. Без неї просто неможлива робота автомобіля і електромобіля. Ось чому продуманий вибір АКБ і грамотне поводження з нею є необхідною умовою правильної експлуатації машини.

Тим більше, що кліматичні умови України, та й умови їзди, часто не можна назвати комфортними. Без певної культури користування АКБ водію ніяк не обійтися.

Давайте відповімо на деякі ключові питання, що стосуються автомобільних 12В акумуляторних батарей.

На що витрачається енергія АКБ?

Звичайно, ключове завдання акумулятора – забезпечити запуск і підтримку роботи двигуна. Однак у сучасному автомобілі існує ще досить багато «жадібних» до електроенергії систем, функціонування яких повинен забезпечити акумулятор. Згадаймо хоча б сигналізацію або бортову аудіосистему. Чи додатковий автономний обігрівач салону та GSM-систему. Можна навести навіть більш екзотичні приклади. Найчастіше власник дізнається про такі особливості свого авто тільки після того, як подібний пристрій виходить з ладу. Так, в автомобілях преміум-сегмента зустрічається незвичайна система, «зав’язана» на пори року. І вона теж живиться від акумулятора. Йдеться про захист обладнання від гризунів. Не секрет, що щури та миші здатні наносити техніці (тим же дротам) значні ушкодження. Короткі замикання, викликані погризеною ізоляцією, – найчастіша проблема. Відлякувач щурів вмикає ультразвукові випромінювачі під капотом авто і для цього використовує енергію акумулятора. Цілком можливо, що власник може навіть не мати уявлення про такі можливі причини підозріло швидкої втрати заряду батареєю. Тому важливо підбирати ту модель, яка може покрити всі подібні потреби. З іншого боку, якщо купити дорогу модель АКБ для відносно простого авто, то частина потенціалу батареї просто не буде використовуватися. Споживач переплатить там, де можна було обійтися меншими грошима. Виробники враховують цей фактор. Наприклад, більш бюджетна лінійка S3 від Bosch підійде для авто з невеликою кількістю споживачів. А лінійка S5A може задовольнити потреби в енергії для авто преміального класу із системами старт-стоп та рекуперації енергії гальмування.

Як впливають на роботу АКБ погодні умови?

Водії старшого віку ще пам’ятають ті муки, які викликав запуск двигуна з настанням морозів. Батарея в автомобілі, що довго простояв на морозі, могла і не завести його. Звичайно, техніка пішла далеко вперед, проте за сутністю основні принципи роботи АКБ залишилися без змін, тому важливо розуміти деякі ключові моменти. На стан і заряд АКБ у холодну пору року впливають кілька факторів.

По-перше, взимку все обладнання в автомобілі, включно з акумулятором, піддається дуже сильним навантаженням. По-друге, через низькі температури масло і паливо густішають, запускати двигун стає все складніше. І тому на акумулятор лягає велика відповідальність саме в зимовий період. Крім того, потрібно враховувати, що на запуск «холодного» двигуна потрібно більше струму з АКБ, який через те, що поїздки по місту зазвичай нетривалі, дуже часто недозаряджається повністю. А це призводить до незворотніх змін у самому акумуляторі, до так званої сульфатації, коли частини пластин покриваються нерозчинними сульфатами і стають непридатними для подальшого використання.

Постійно розряджена на морозі батарея має ще одну небезпечну особливість. У розрядженому акумуляторі щільність електроліту падає, тобто з нього виділяється вода, яка на холоді просто замерзає і «розриває» акумулятор. І якщо повністю заряджена батарея замерзне при температурі -65 градусів за Цельсієм, то розряджена – вже при -5 градусах за Цельсієм.

Тому ми наполегливо рекомендуємо регулярно перевіряти заряд акумулятора, і якщо він становить менше 12,5В, дозаряджати його до рівня 12,7В. Для цього можна використовувати автоматичні зарядки Bosch серій C1, C3 і C7.

Пам’ятайте – повністю заряджений акумулятор не підведе вас навіть в арктичні морози!

Чи впливає на властивості АКБ термін її зберігання на складі до моменту продажу?

У цьому випадку доводиться мати справу з укоріненою помилковою думкою. Сучасна АКБ, після виготовлення на заводі з використанням кальцієвої технології, може зберігатися тривалий час – 18 місяців і більше, при дотриманні умов зберігання на складі (сухе прохолодне місце з температурою 10-15С) та належному контролю стану батареї. Важливим є стан АКБ під час продажу, а дата виготовлення не має принципового значення. Тут споживач повинен звертати увагу на репутацію і можливості дилера, у якого він має намір придбати батарею.

Крім того, нагадаємо, що початок дії гарантії на акумулятори Bosch припадає на дату продажу. Ні в якому разі не на момент виробництва. Після продажу гарантійний термін експлуатації АКБ Bosch становить 2 роки на всі легкові акумулятори.

Що ж стосується самого строку служби батареї, то тут не існує якихось певних обмежень. Чим дбайливіше і грамотніше поводитися з АКБ, тим довше вона прослужить. Існують приклади використання однієї АКБ Bosch протягом і 8, і навіть 13 років.

Тут варто нагадати ще про один аспект експлуатації АКБ. Цілком реальна ситуація, коли батарея без застосування знаходиться не на складі дилера, а під капотом автомобіля, що довгий час простоює. Іноді батарею навіть повертають продавцю з претензіями на брак виробництва. Хотілося б розчарувати подібних хитрунів. Фахівці моментально визначають таке крутійство за зовнішнім виглядом АКБ (по «здутому» корпусу) та іншим ознакам.

За умов правильної експлуатації АКБ та своєчасної профілактики строк справної роботи може бути дуже довгим. При цьому, навіть якщо батарея нова і працює не більше року – стежити за її станом потрібно обов’язково. Якщо все ж водій відчуває нестабільний старт двигуна при повному заряді АКБ, то варто звернутися в Бош Авто сервіс. Можливо, причина не в акумуляторі. Фахівці зможуть якісно продіагностувати автомобіль і знайти справжню причину проблеми.

Головне, пам’ятайте – будь-який продукт вимагає догляду.

Давайте разом з Bosch вивчати культуру обслуговування автомобіля!

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка