Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Bosch пропонує рішення для швидкого пошуку зарядних станцій для електромобілів

  • Д-р Маркус Хейн, член правління Bosch: «Компанія Bosch спільно з одним із найпопулярніших сервісів пошуку АЗС надає власникам електромобілів у Німеччині єдину точку доступу і оплати для зарядних станцій різних операторів»
  • Новий сервіс вже сьогодні дозволяє здійснювати пошук серед 11 500 зарядних станцій у Німеччині
  • Більше прозорості: для зарядки електромобіля і оплати підключення тепер достатньо кількох кліків у мобільному додатку

Штутгарт, Німеччина. Пошук зарядної станції, зарядка та оплата здаються простою справою, але в реальності для власників електромобілів все виявляється не таким простим. Сьогодні їм доводиться проводити багато часу, розбираючись з особливостями тарифів і способів оплати у різних операторів, а також у пошуках станції з потрібним типом роз’єму. Щоб допомогти водіям оперативно знайти найближчу станцію та оплатити спожиту енергію, компанія Bosch об’єднала зусилля з одним з найпопулярніших у Німеччині сервісів clever-tanken.de з пошуку найбільш вигідних цін на німецьких АЗС. Завдяки 20 мільйонам відвідувачів на місяць (за даними IVW/Google Analytics за серпень 2018 р.) clever-tanken.de є лідером з надання інформаційних послуг у сфері цін на паливо в Німеччині. Результатом співпраці Bosch та clever-tanken.de став проект Clever Laden («розумна зарядка»), в рамах якого авторами веб-проекту створено новий розділ сайту, де порівнюється вартість зарядки електромобілів у різних регіонах та у різних операторів. Створений в рамках проекту мобільний додаток буде інформувати водіїв не тільки про ціни на бензин, дизельне паливо і скраплений газ, але й про розташування і ціни на енергію на зарядних станціях для електромобілів по всій Німеччині. Завдяки додатку Bosch і clever-tanken.de для зарядки водіям вже доступні близько 11 500 громадських пунктів у Німеччині. Вбудовані в додаток фільтри сортують місця зарядки за доступністю, зарядною ємністю та типами роз’ємів для підключення електромобілів різних виробників. Крім того, додаток оптимізує процес зарядки за допомогою єдиної системи доступу і оплати. «Bosch і clever-tanken.de знайшли спосіб навести лад у пошуку зарядних станцій для електромобілів. Онлайн-сервіс Clever Laden надає водіям необмежений доступ до точок підключення », – говорить д-р Маркус Хейн, член правління Robert Bosch GmbH.

Без ризику опинитися у скруті

Запас ходу і доступність інфраструктури зарядних станцій грають важливу роль у розвитку електромобілів. За даними німецької енергетичної та водогосподарської асоціації (BDEW), у липні 2018 року у країні налічувалося близько 13 500 загальнодоступних зарядних станцій з можливістю прийому платежів онлайн. Сьогодні компанія Bosch створила єдиний інтерфейс Clever Laden для 85% цих станцій. «Водії електромобілів побоювалися відправлятися в незнайомі місця, де був ризик не знайти в межах досяжності зарядну станцію. Завдяки Clever Laden цей ризик усунутий. Тепер у водіїв є можливість знаходити місце для зарядки електромобіля через додаток», – пояснює д-р Хейн. Також через додаток можна перевірити наявність вільних підключень, доступність роз’єму потрібного типу, отримати інформацію щодо зарядної потужності і вартості зарядки. Все що потрібно зробити водієві електромобіля – це завантажити додаток Clever Laden на смартфон. Потім він обирає тип електромобіля, і додаток показує список доступних зарядних станцій на мапі.

Підзарядка без перешкод

Додаток Clever Laden стає не просто навігатором у мережі зарядних станцій, але й спрощує процес експлуатації електромобілів, усуваючи для водіїв необхідність вивчати технічні особливості станції і деталі оплати. Тепер водії можуть оплачувати через єдиний інтерфейс зарядку на будь-якій станції, знайденій через додаток. Щоб надати цю можливість, компанія Bosch уклала угоди з усіма операторами зарядних мереж. Щоб почати користуватися додатком, досить зареєструватися і ввести дані облікового запису PayPal або банківської карти. Для операторів участь у системі є не менш вигідною, так як завдяки Clever Laden збільшується доступність і завантаження інфраструктури. «Завдяки співпраці з операторами ми отримали можливість запропонувати водіям електромобілів зручну послугу, ліквідувавши плутанину з доступними типами роз’ємів і різними способами оплати. Ми сподіваємося, що проект сприятиме зростанню інтересу водіїв до електромобілів», – прокоментував Штеффен Бок, засновник і генеральний директор clever-tanken.de.

Високопродуктивна IT-система

За Clever Laden стоїть потужна мережа IT-систем. Це дозволяє постійно оновлювати дані у режимі реального часу, щоб водії в будь-який момент могли отримати інформацію про кількість вільних місць на будь-якій із станцій серед зареєстрованих у системі. Функція реалізована за допомогою технології Bosch IoT Suite – пакетного хмарного рішення для Інтернету речей. Завдяки хмарним технологіям одночасно обробляються дані, отримані від постачальників електроенергії, мереж зарядних станцій, а також партнерів, які здійснюють платіжні операції. У Німеччині Bosch спільно із автовиробниками пропонує додатки для пошуку зарядних станцій і оплати за підключення з 2016 року. Так, додаток, створений Bosch, дозволяє знаходити зарядні станції кільком тисячам власників електромобілів Renault. Однак, завдяки партнерству із clever-tanken.de і запуску нової програми Clever Laden, сервіс стає доступним у Німеччині для кожного водія електромобіля, незалежно від бренду.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка