Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Безпечний автономний рух від Bosch: з точністю до сантиметра

Рішення Bosch для точного визначення місця розташування автомобіля

  • Дірк Хохайсел: «Об’єднавши технології апаратного і програмного забезпечення разом зі смарт-сервісом, ми зможемо зробити безпілотне водіння безпечним».
  • Точне визначення місця розташування автомобіля – ключ до безпеки автономного водіння.
  • Датчик руху і положення Bosch визначає точну позицію безпілотного автомобіля.
  • Методи Bosch також працюють в якості системи з резервуванням для визначення місця розташування автомобіля.

Штутгарт, Німеччина. Автоматизоване водіння ‒ це більше, ніж датчики, блоки управління і висока обчислювальна потужність. Важливу роль відіграють смарт-сервіси, без яких транспортним засобом ніколи не вийде управляти автономно. «Смарт-сервіси настільки ж важливі для автоматизованого водіння, як апаратне і програмне забезпечення», ‒ говорить член керівної ради компанії Bosch Дірк Хохайсел. «Ми повинні розвивати ці три напрямки одночасно, щоб безпечно використовувати безпілотні автомобілі на наших дорогах». Будучи відомим світовим постачальником технологій і послуг в автомобільній промисловості, компанія Bosch вкладає величезну кількість зусиль в розвиток безпілотного водіння і створює важливі комплексні рішення. Наприклад, розробка технологій, що визначають точне місце розташування транспортного засобу. Вони і є ключовими для безпечного автономного водіння. Безпілотні транспортні засоби можуть рухатися безпечно тільки в разі, якщо з точністю до сантиметра визначають своє місце розташування в будь-який момент часу. Для цього Bosch пропонує неперевершене комплексне рішення: апаратне, програмне забезпечення та смарт-сервіс для точного визначення положення транспортного засобу.

Апаратне обладнання: Bosch розробила власний датчик руху і визначення положення

Компанія Bosch розробила технологію, яка дозволяє автоматичним транспортним засобам точно визначати їхню позицію: датчик руху і датчик положення автомобіля. Він містить в собі високопродуктивний приймальний блок, який ловитиме сигнали глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS), і тим самим допомагатиме автоматизованому транспортному засобу визначити його точне місце розташування. Супутники GNSS обертаються навколо Землі на відстані 25 000 кілометрів зі швидкістю 4000 метрів в секунду. Доходячи до землі, сигнали проходять через іоносферу і шари хмар в тропосфері, розсіюючись від цих «перешкод», внаслідок чого знижується точність даних. Хоча отриманої таким чином інформації досить для сучасних навігаційних систем, вона не відповідає вимогам автоматичного водіння. Тому Bosch співпрацює з компаніями, які коригують супутникові дані, і у 2017 році створила спільне підприємство Sapcorda. Мережа наземних станцій корекції даних зможе виправляти помилки в інформації, отриманої від GNSS і передавати їх автомобілям через хмарні або геостаціонарні супутники. Крім цього, автомобіль користується датчиками швидкості обертання колеса і кута повороту рульового колеса. Ці технології, подібно до людських органів чуттів, показують, куди прямує автомобіль і як швидко він рухається. Більш того, датчик руху і положення автомобіля має вбудовані інерційні датчики, які можна порівняти з внутрішнім вухом у людей. Як сигнали від органів дотику і рівноваги допомагають людині в пересуванні, так і датчики повідомляють системі про напрямок руху автомобіля.

Програмне забезпечення: інтелектуальні алгоритми Bosch визначають позицію транспортного засобу

Датчик руху та місця розташування транспортного засобу об’єднує сигнали від GNSS, скориговані дані та інформацію, отриману від сенсорів. Однак цього недостатньо – дані повинні бути оброблені за допомогою інтелектуального програмного забезпечення. Тільки в цьому випадку безпілотний автомобіль проаналізує ситуацію на дорозі за кілька метрів навколо себе і розрахує вірну траєкторію руху. Якщо супутниковий зв’язок пропадає, наприклад, під час руху в тунелі, датчик руху і положення може протягом кількох секунд працювати самостійно. Він розраховує положення транспортного засобу щодо останньої відомої точки його перебування. У разі, якщо сигнал GNSS переривається на більш тривалий період часу, безпілотний автомобіль для отримання інформації про місцеперебування посилається на дані карти руху Bosch.

Смарт-сервіс: карта руху Bosch заснована на використанні зовнішніх датчиків

Карта руху Bosch — це служба визначення місцеперебування безпілотного автомобіля, яка заснована на роботі датчиків транспортних засобів. Відеодані та радіолокаційні датчики на автомобілях виявляють і запам’ятовують нерухомі дорожні об’єкти, такі, як дорожні знаки та огородження. Радіолокаційні датчики мають велику перевагу, оскільки — на відміну від камер — вони можуть розрізняти дорожні характеристики в темряві або в умовах поганої видимості. Спектр розпізнавання датчиків в цілому ширший, ніж радіус видимості камер. Комунікаційний модуль автомобіля відправляє виявлені дані до смарт-сервісу через хмару. Ці характеристики використовуються для створення різних рівнів даних, з яких складається високоточна карта руху. Ця карта, у свою чергу, дозволяє безпілотним автомобілям, звіряючись з нею, визначати, чи відповідають дані на дорозі даним на мапі. Це порівняння дозволяє автомобілям з точністю до сантиметра визначати потрібне положення в смузі руху.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка