Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Ювілей антиблокувальної системи: 40 років Bosch ABS

У 1978 році компанія Bosch запустила серійне виробництво електронної антиблокувальної системи гальм, розробленої в партнерстві з автовиробниками

  • Антиблокувальна система скорочує гальмівний шлях та зберігає керованість автомобіля при екстреному гальмуванні
  • ABS послугувала основою для розробки інших систем активної безпеки
  • За 40 років компанія Bosch випустила близько 457 млн комплектів ABS та ESP

Надійне гальмування завжди було ключовою складовою безпечного водіння. Однак застосування надмірної сили гальмування призводить до блокування коліс. Через це автомобіль стає некерованим і його може занести. Для боротьби з блокуванням коліс при гальмуванні компанія Bosch в 1978 році вперше представила і запустила в серійне виробництво антиблокувальну систему ABS, розроблену в партнерстві з автовиробниками. Дія системи заснована на розпізнаванні електронними системами початку блокування на ранній стадії та зниженні тиску на гальмівний диск за певним алгоритмом. В результаті автомобіль залишається керованим навіть в разі екстреного гальмування на дорозі з будь-яким типом покриття. Завдяки цьому водій може об’їжджати перешкоди та зупинити автомобіль без зіткнень. Протягом 40 років система ABS запобігла величезній кількості ДТП та позитивно вплинула на безпеку дорожнього руху. На додаток, поява ABS дозволила збільшити ресурс шин, оскільки робота системи запобігає їх нерівномірному зносу при гальмуванні.

Як і у випадку з більшістю інновацій, перші моделі, в оснащення яких увійшла ABS, відносились до преміального класу. Так, одними з перших автомобілів з ABS стали Mercedes S-класу і BMW 7-ї серії. За короткий час система стала доступнішою та увійшла в оснащення моделей більш масових сегментів ‒ спочатку у вигляді опції, потім як штатне устаткування. До 1990 року близько шести мільйонів автомобілів по всьому світу отримали ABS виробництва компанії Bosch. Вплив системи на підвищення безпеки дорожнього руху був настільки очевидним, що провідні виробники взяли на себе зобов’язання ввести ABS до складу штатної комплектації всіх легкових транспортних засобів, вироблених з середини 2004 року. У Європі з початку 1991 року нові вантажні автомобілі масою понад 3,5 тонн та автобуси з кількістю місць понад 8 можуть пройти реєстрацію тільки при наявності в оснащенні системи ABS. Пізніше компанія Bosch розробила антиблокувальну систему для мотоциклів, що в ряді випадків дозволило запобігати надзвичайним ситуаціям, пов’язаним з блокуванням коліс при гальмуванні. З початку 2016 року ABS увійшла до переліку обов’язкового обладнання для всіх нових мотоциклів з об’ємом двигуна понад 125 см³. З 2017 року в Європі припинена реєстрація нових двоколісних транспортних засобів без ABS.

У 2018 році Bosch представила готову до серійного виробництва eBike ABS – першу антиблокувальну систему гальм для велосипедів з електроприводом. Система забезпечує безпечне та контрольоване гальмування в складних умовах.

Безперервний розвиток ABS Bosch

Bosch ABS складається з трьох основних компонентів: датчика швидкості на кожному колесі, електронного блоку управління і гідравлічного модулятора. У момент, коли датчик швидкості інформує блок управління про неминуче блокування колеса, блок відправляє сигнал гідравлічному модулятору на зниження тиску у відповідному контурі гальмівної системи, запобігаючи блокуванню колеса.

Протягом останніх 40 років компанія Bosch безперервно розвиває систему ABS. За цей час компоненти системи стали компактнішими та водночас ефективнішими. Поява ABS послужила основою для розробки сучасних систем активної безпеки та асистентів допомоги при керуванні. Першими з’явилися система контролю тяги (TCS) і електронна система стабілізації (ESP®). Сьогодні Bosch розвиває не тільки електронні та гідравлічні системи, але і такі компоненти, як гальмівні рідини. Отримані в результаті досліджень компанії нові типи рідини, такі як Bosch ENV6, відповідають вимогам до гальмівних систем сучасних автомобілів, що зростають. Рідина нового типу ENV6 одночасно володіє низькою в’язкістю і високою температурою кипіння. Ця особливість дозволить удосконалювати системи гальмування в майбутньому.

До 2018 року, за 40 років виробництва, компанія Bosch випустила 457 мільйонів комплектів систем, встановлених по всьому світу на автомобілі різних брендів.

Зниження вартості компонентів шляхом локалізації виробництва

Компанія Bosch, провідний світовий постачальник технологій і послуг, прагне знижувати вартість автомобільних компонентів для клієнтів шляхом локалізації виробництва. В рамках цієї концепції завод Bosch в Самарській області виробляє системи ABS і ESP, призначені, в першу чергу, для автомобілів локального виробництва. У будівництво підприємства площею понад 22 тис. м² та закупівлю обладнання компанія інвестувала близько 50 млн. євро.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка