Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Bosch створює погодний сервіс для безпілотних автомобілів

Спільно з фахівцями фінської метеорологічної служби Foreca розробляється хмарний сервіс, який буде надавати актуальну інформацію про погодні умови на дорогах

  • Відомості про несприятливі погодні умови будуть надаватися заздалегідь, попереджаючи про небезпечні ситуації на дорогах
  • Для ефективної роботи сервісу необхідний обмін даними між великою кількістю автомобілів
  • Сервіс забезпечує безпеку і надійність функцій автоматичного управління
  • Запуск платформи запланований на 2020 рік

Штутгарт, Німеччина – Для впевненої і безпечної їзди водієві важливо “відчувати” автомобіль і дорогу. Цього можна досягти завдяки передачі системам автоматизованого керування даних про погодні умови на дорозі. З цією метою Bosch розробляє спеціальний погодний сервіс.

«Слизька від дощу, покрита снігом або льодом дорога – наш погодний сервіс проінформує про всі несприятливі погодні умови заздалегідь, запобігаючи небезпечним ситуаціям на дорогах. У цьому нам допоможе наш партнер, погодний сервіс Foreca », – повідомляє Дірк Хоайзель, член ради директорів Bosch.

Foreca – один з провідних метеорологічних сервісів, який вже понад два десятки років спеціалізується на складанні прогнозу погоди на дорозі. «Поєднуючи досвід Foreca і Bosch, ми зможемо відкрити нову сторінку в історії прогнозування погоди. На відміну від традиційного прогнозування, новий сервіс від Bosch аналізує безліч варіантів прогнозу», – коментує Петрі Маржава, комерційний директор Foreca.

Це дозволяє забезпечити безпечний і плавний рух. До того ж, такий підхід дозволить позбутися передачі управління людині при перших ознаках негоди.

Bosch планує запустити сервіс у 2020 році. Спочатку він буде працювати тільки на основі отриманих від партнера погодних даних. Пізніше, у міру підключення до сервісу автомобілів, в базу даних завантажаться їх власні погодні спостереження.

Безпілотні автомобілі повністю контролюють швидкість руху

В автомобілях, включаючи безпілотні транспортні засоби 4 рівня, відповідно до класифікації Співтовариства автомобільних інженерів (SAE), рішення про те, чи може автомобіль рухатися без контролю пілота, залежить від таких факторів, як тип дороги, діапазон швидкості і метеорологічні умови. У робомобілях майбутнього подібне рішення також буде ґрунтуватися на даних погодного сервісу від Bosch, завдяки яким автопілот своєчасно буде забезпечений інформацією про те, яких погодних умов слід очікувати. Це означає, що буде достатньо часу для того, щоб адаптувати стиль руху, замість передавати керування автомобілем водієві при перших ознаках погіршення дорожніх умов, якими б незначними вони не були. Якщо автомобіль має рухатися в умовах дощу, він заздалегідь адаптує свою швидкість до рівня, який виключає будь-який ризик ковзання по мокрій дорозі і дозволяє йому безпечно зупинитись, коли це буде необхідно. Незалежно від рівня автоматизації за класифікацією SAE, забезпечується безпечне, плавне і комфортне водіння.

Безпілотний рух завжди і всюди

Створення погодного сервісу від Bosch буде здійснюватися в декілька етапів. До 2020 року, коли планується його запуск, навряд чи вдасться під`єднати до платформи достатню кількість автомобілів. За підрахунками Bosch, щоб забезпечити ефективну роботу сервісу тільки протягом 80 тис. км європейських доріг, в ньому повинні обмінюватися даними близько 20 млн машин. З цієї причини спочатку лише прогноз погоди на дорозі буде єдиним джерелом даних для оцінки погодних умов, особливо в сільській місцевості, де рух не такий активний. Такими даними сервіс Bosch буде забезпечувати метеорологічний сервіс Foreca. У Bosch провели ретельну оцінку кількох провідних погодних сервісів і прийшли до висновку, що фінські фахівці є кращими в усьому світі в наданні точних даних про погодні умови на дорозі. Чим точніше небезпечні погодні умови будуть спрогнозовані і їх місце розташування зазначено, тим легше буде забезпечити максимальну надійність функцій автоматичного управління.

Завдяки еталонній системі вимірювання і методам машинного навчання, Bosch і Foreca спільно змогли поліпшити безпеку і надійність моделей прогнозування погоди на дорогах. Це сприяло досягненню рівня безпеки, необхідного для функціонування життєво важливих систем, таких як безпілотне водіння.

Системна безпека від Bosch

Коли на дорогах з’явиться достатня кількість транспортних засобів з виходом в інтернет, Bosch доповнить свій погодний сервіс даними про стан транспортних засобів, включаючи інформацію CAN-мережі автомобіля – показники температури всередині і зовні автомобіля, дані про використання склоочисників. Завдяки можливості обміну інформацією, ці дані стануть загальнодоступними для всіх підключених транспортних засобів в хмарі сервісу Bosch. Крім того, Bosch буде постійно аналізувати дані, одержані системою курсової стійкості ESP. При цьому коефіцієнт тертя поверхні дороги буде вимірюватися на кожному колесі окремо, а також оцінюватись стан кожного колеса. Комплексна оцінка всіх цих даних дозволить створити набір інтелектуальних сервісів Bosch, які гарантують безпеку і надійність під час їзди.

 

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка