Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Технології Bosch, які рятують життя мотоцикліста

  • Bosch робить їзду на мотоциклах більш безпечною
  • Технології Bosch знижують кількість аварійних ситуацій на дорогах
  • Штутгарт, Німеччина. Безпека – одна з найбільш нагальних проблем у світі мотоциклів. На сьогодні компанія Bosch має безліч рішень для підвищення безпеки двоколісного транспорту, від електронних асистентів допомоги водієві до систем з бездротовим мережевим підключенням. Компанія володіє величезним дослідним потенціалом, що дозволяє безперервно рухатися вперед. Але вже сьогодні у Bosch є рішення, які стануть основою системи безпеки мотоциклів в майбутньому.

             Дослідницький проект по збереженню стійкості двоколісних транспортних засобів

Мокре листя на дорозі, масляна пляма або розсипаний гравій, – колеса мотоциклу неминуче зісковзнуть з траєкторії руху, якщо під час повороту несподівано різко погіршиться зчеплення з дорогою. У таких ситуаціях у водія практично немає шансів зберегти стійкість двоколісного транспортного засобу. В ідеалі, збереження траєкторії руху вимагає додаткової зовнішньої сили, що впливає на мотоцикл збоку. В цьому і полягає ідея дослідницького проекту по збереженню стійкості двоколісних транспортних засобів, мета якого – знайти протидію зісковзуванню коліс при погіршенні зчеплення з дорогою. Технологія, запропонована Bosch, дозволяє, утримати мотоцикл на дорозі та значно знизити ризик падіння. Для розпізнавання ковзання коліс в системі використовуються спеціальні датчики. При отриманні сигналу небезпеки спрацьовує газогенератор того ж типу, який використовується в автомобільних подушках безпеки. Потік газу потрапляє в спеціальний резервуар, а потім через форсунку виривається назовні в потрібному напрямку. Потужний потік газу створює тягу, яка збільшує притискну силу і протидіє відцентровій силі, перешкоджаючи зісковзуванню коліс з траєкторії.

                 Асистенти, засновані на дії радару

Встановлення на мотоцикл радару для розпізнавання навколишніх предметів дозволяє зобразити точну картину оточення та підвищити безпеку двоколісних транспортних засобів. Функції, засновані на дії радару, підвищують комфорт та полегшують управління мотоциклом.

                  Адаптивний круїз-контроль (ACC)

При поїздках в щільному потоці руху підтримання безпечної відстані до транспортного засобу, що знаходиться попереду, вимагає від мотоцикліста великої концентрації та напруженості протягом тривалого часу. Адаптивний круїз-контроль в автоматичному режимі змінює швидкість мотоцикла в залежності від швидкості потоку і підтримує безпечну відстань до транспортного засобу, що знаходиться попереду. Завдяки цій функції з’являється можливість знизити кількість аварійних випадків. Адаптивний круїз-контроль робить їзду на мотоциклі більш комфортною і дозволяє мотоциклістові зосередитися на аналізі дорожньої ситуації, що особливо актуально в заторах.

                         Система попередження про загрозу фронтального зіткнення

Зменшення уваги навіть на короткий період може призвести до серйозних наслідків. Компанія Bosch розробила систему попередження про загрозу фронтального зіткнення для мотоциклів, це знижує ризик ДТП або дозволяє, як мінімум, пом’якшити наслідки. Функція активується на початку руху і діє при будь-якій швидкості. Якщо система виявляє небезпечне зближення з іншим транспортним засобом, а мотоцикліст ніяк не реагує на це, асистент видає попередження у вигляді акустичного або оптичного сповіщення.

                        Система контролю сліпих зон

Електронний асистент відстежує рух об’єктів збоку і ззаду, дозволяючи знизити небезпеку при зміні смуги. Система заснована на дії радару, який фіксує об’єкти поза прямого поля зору мотоцикліста. При появі транспортного засобу в сліпій зоні система видає попередження у вигляді візуального сигналу – наприклад, за допомогою лампи, інтегрованої в дзеркало заднього виду.

                           ABS

З 1984 року Bosch постійно вдосконалює технологію ABS для мотоциклів. Кінцева мета цієї роботи – зробити найважливішу для безпеки руху технологію доступною для всіх класів мотоциклів на всіх ринках. Згідно з дослідженнями Bosch за статистикою нещасних випадків, приблизно кожній четвертій дорожньо-транспортній пригоді за участю мотоцикла, що спричинила травмування або загибель мотоцикліста, можна було б запобігти, якби на мотоциклі стояла система ABS. Все більше країн і регіонів, включаючи ЄС, Японію, Тайвань і Бразилію, вводять правила, що роблять обов’язковим встановлення ABS на двоколісні транспортні засоби. З квітня 2018 року в Індії ABS входить в перелік обов’язкових систем безпеки для всіх нових мотоциклів з об’ємом двигуна понад 125 куб. см. Система ABS 10 була розроблена спеціально для ринків країн, що розвиваються, де мотоцикли становлять значну частину трафіку.

                        MSC

Система курсової стійкості для мотоциклів MSC – перша в світі комплексна система безпеки для двоколісних транспортних засобів. Контролюючи ряд специфічних параметрів, таких як кут нахилу мотоцикла, MSC може миттєво залучити функції електронного асистента при гальмуванні або прискоренні в відповідно до поточної ситуації на дорозі. Розроблена Bosch система може запобігти втраті стійкості мотоцикла при гальмуванні на поворотах, яка є причиною більшості аварій для мотоциклістів. Новий датчик 6D, використаний в MSC, – самий мініатюрний та легкий на ринку. З його появою значно спростилось завдання по оснащенню мотоцикла компонентами системи. Крім того, новий датчик більш стійкий до вібрацій в порівнянні з аналогами що існують.

                 Система комунікацій мотоцикл-автомобіль

Створюючи систему, що дозволяє мотоциклові та автомобілю зв’язуватися один з одним та передавати інформацію, Bosch проектує цифровий щит для мотоциклістів. До десяти разів на секунду транспортні засоби в радіусі кількох сотень метрів будуть передавати один одному інформацію про свій тип, швидкість, положення на дорозі та напрямок руху. За допомогою цієї технології водії будуть попереджені про наближення мотоцикла задовго до його появи в полі зору. Отримана інформація дозволить водіям враховувати це при маневруванні. В основі для організації мережі підключених транспортних засобів використовується загальноприйнятий стандарт WLAN (ITS G5). Час між передачею та отриманням в таких бездротових мережах становить всього кілька мілісекунд. Це означає, що учасники дорожнього руху зможуть передавати та отримувати актуальну інформацію в режимі реального часу.

           Система екстреного виклику при аварії, поломках та для пошуку об’єктів інфраструктури

Система eCall здатна автоматично зробити екстрений виклик, якщо мотоцикліст потрапив в ДТП, і передати в службу екстреної допомоги інформацію про тип транспортного засобу та його місцеперебування. Система bCall може зв’язатися з СТО в разі поломки мотоцикла і відправити необхідні дані про стан транспортного засобу. Ще одна система, iCall, допоможе мотоциклістові знайти найближчу АЗС або інший об’єкт дорожньої інфраструктури.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка