Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Bosch і Daimler: Кремнієва долина стане першою локацією для тестів безпілотних автомобілів

  • Автоматизоване безпілотне водіння в міському циклі вимагає найвищого рівня функціональної безпеки
  • Bosch і Daimler володіють ноу-хау в області окремих компонентів, всього автомобіля і програмних алгоритмів
  • Кремнієва долина у 2019 стане головним місцем для тестування безпілотних рішень Bosch і Daimler
  • Американська технологічна компанія Nvidia надасть платформу на базі штучного інтелекту для Bosch і Daimler

 

 

Штутгарт – Bosch і Daimler прискорюють розвиток автоматизованого і безпілотного водіння в міському циклі. Безпілотне водіння планують вивести на новий рівень (4/5 за шкалою SAE). Партнери обрали Каліфорнію, як пілотну локацію для тестування свого першого автопарку. У другій половині 2019 Bosch і Daimler запропонують клієнтам безпілотні таксі за фіксованими маршрутами в культурному центрі Каліфорнії. Компанія Daimler розглядається в якості оператора тестового автопарку. Пілотний проект продемонструє, як штучний інтелект можна використовувати в сервісах на зразок каршерінгу і як це вплине на майбутнє систем пересування. Крім того, партнери обрали американську технологічну компанію Nvidia, яка виступає постачальником платформи для штучного інтелекту.

Для того, щоб спільно розробити та запропонувати ринку ретельно підготовлені та безпечні інновації, Bosch і Daimler покладаються на досвід десятиліть своєї експертної роботи. Для обох компаній головними принципами є: «Безпека, надійність та розвинена система безпілотного водіння» – говорить доктор Майкл Хевнер, голова відділу безпілотного водіння в компанії Daimler. «Безпека має найвищий пріоритет для нас та враховується на кожному етапі на шляху до серійного виробництва. Якщо на одному із етапів ми маємо сумніви, то ретельний підхід до вивчення проблеми стає важливішим за швидке впровадження безпілотного водіння.

«Довести автоматизоване керування до рівня серійного виробництва – це як справжнє десятиборство. Добре розбиратися в одній або двох сферах недостатньо, необхідно бути матір’ю всіх дисциплін. Тільки в цьому випадку ми зможемо успішно впровадити автоматичне водіння в місті», – Доктор Стефан Хонлі, старший віце-президент відділу безпілотного водіння компанії Bosch.

Оцінка даних датчиків в мілісекундах

Вирішальний фактор для безпілотного водіння в міському середовищі – це здатність автомобіля точно сприймати навколишнє середовище за допомогою різних сенсорів. Аналіз отриманої інформації та інтерпретація її в команди за дуже короткий проміжок часу вимагає неймовірної комп’ютерної потужності, тому автоматизований транспортний засіб можна назвати мобільним суперкомп’ютером. У той же час, для забезпечення повністю автоматизованого водіння по місту на автопілоті необхідна багатофункціональна платформа, архітектура якої включає систему резервного копіювання для збереження роботи після відмови одного або декількох складових компонентів та характеризується високим рівнем функціональної безпеки. Для гарантування максимальної безпеки та надійності необхідні обчислювальні операції виконуються одночасно кількома схемами. Таким чином забезпечується постійний доступ системи до результатів цих паралельних обчислень при необхідності.

Для роботи партнери використовують мережеву систему управління, яка складається з декількох блоків. Американська технологічна компанія Nvidia надає платформу для управління алгоритмами штучного інтелекту Bosch і Daimler. Мережа блоків управління об’єднує дані з усіх датчиків за допомогою радіолокаційної, відео, лідарної та ультразвукової технологій (відбувається злиття даних датчиків), оцінює їх у мілісекундах і планує рух транспортного засобу. В цілому, мережа блоків управління має обчислювальну потужність в сотні трильйонів операцій в секунду. Це стільки ж, скільки декілька автомобілів S-класу могли б досягти всього кілька років тому.

Кремнієва долина стане першою локацією для тестування безпілотних автопарків

Мережа блоків управління також буде використовуватися в автопарках, які Daimler і Bosch розмістять на автомобільних дорогах Каліфорнії в другій половині 2019 року. Але це не все: обидва партнери будуть пропонувати клієнтам послугу автоматизованого трансферу за обраними маршрутами в місті, розташованому в затоці Сан-Франциско в Кремнієвій долині. Ця тестова операція покаже, наскільки безпілотні засоби пересування можна інтегрувати в широку транспортну мережу. Багато міст стикаються з серйозним навантаженням на сьогоднішню транспортну систему. Тестовий режим повинен показати, чи може нова технологія бути вирішенням проблем.

Безпілотне водіння робить пересування в містах зручнішим

Своєю співпрацею, що почалась в квітні 2017 року, Bosch і Daimler прагнуть поліпшити рух транспорту в містах, підвищити безпеку на дорогах та вибудувати фундамент роботи автомобільного трафіку в майбутньому. Крім того, технологія підвищить популярність каршерінгу, обміну автомобілями, дозволить людям максимально ефективно використовувати час в поїздці, а також відкриє нові можливості для людей, наприклад тих, які не мають водійських прав.

Автомобіль для водія, а не водій для автомобіля. У межах міської зони користувачі зможуть скористатися системою каршерінгу або викликати безпілотне таксі окремо. Цей проект поєднує в собі багаторічний досвід провідних світових компаній в області системного забезпечення з одного боку та апаратних засобів з іншого. Наступною метою синергії є впровадження нової технології і її повне затвердження.

Співробітники Bosch і Daimler працюють в одному офісі

Команди співробітників Bosch і Daimler працюють спільно в двох регіонах: у великому районі Штутгарта в Німеччині та поблизу Саннівейл в Кремнієвій долині на південь від Сан-Франциско в США. Співробітники компаній працюють в одному офісі, що забезпечує швидкий обмін інформацією та прийняття рішень по робочих дисциплінах. У той же час у них є доступ до всіх ноу-хау колег з материнських компаній. Партнери в рівній мірі фінансують роботу з розвитку.

Співробітники спільно розробляють концепції та алгоритми для безпілотного водіння. Завдання Daimler – забезпечити автомобіль системою водіння. З цією метою компанія надає необхідні засоби для розробки, випробувальні установки та транспортні засоби для перевірки автопарків. Bosch відповідає за компоненти (датчики, виконавчі механізми та блоки управління), вибрані в ході розробки. З метою тестування, партнери використовують свої лабораторії та випробувальні стенди, а також відповідні тестові майданчики в Еммендінгені і Боксберзі. Крім того, з 2014 року Mercedes-Benz має дозвіл на випробування автоматичних транспортних засобів в регіоні Саннівейл / Каліфорнія. Компанія також має угоду для проведення тестових операцій в регіоні Зіндельфінген / Беблінген з 2016 року. Bosch був першим в світі автомобільним постачальником для тестування автоматизованого водіння на дорогах загального користування в Німеччині і США на початку 2013 року.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка