Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Менше аварій: Bosch навчає мотоцикли бачити та відчувати

Технології автоматизованого водіння стануть доступні і для мотоциклів

  • За словами члена правління компанії Дірка Хоайзеля, Bosch виводить безпеку їзди на мотоциклі на якісно новий рівень
  • Кожній сьомій аварії за участю мотоцикла можна було б запобігти, використовуючи радарні системи допомоги
  • Підвищений рівень безпеки і комфорту: радар стає органом чуття мотоцикла
  • Новою технологією Bosch будуть оснащені серійні моделі KTM та Ducati

 

 

Штутгарт, Німеччина – Посилити безпеку пересування автомобілем можна за допомогою зони контрольованої деформації, подушок та ременів безпеки. Що ж до мотоциклістів, то на них чекає в рази більша небезпека під час їзди: ризик померти внаслідок аварії до 20 разів більший, ніж для водіїв авто. В Україні за статистикою в 24% випадків винним у ДТП є мотоциклісти. Компанія Bosch поставила собі за мету звести цю сумну статистику до нуля. Для цього компанія розробила нову систему безпеки для мотоциклів, до складу якої входить адаптивний круїз-контроль, функція попередження про небезпеку фронтального зіткнення та виявлення сліпої зони. Ця система побудована на технологіях, які застосовуються в автоматичному керуванні автомобілем. Виробники мотоциклів KTM і Ducati почнуть оснащувати серійні моделі новими системами підтримки водіїв у 2020 році. Для Bosch це наступний крок до безаварійного водіння зі збереженням задоволення від керування мотоциклом, а головне, збереженням життя мотоцикліста.

Кращий рівень безпеки – більше задоволення від їзди

За результатами дослідження Bosch, ДТП за участі мотоциклів мають дві головні причини: втрата контролю водієм та зіткнення з іншими транспортними засобами. У майбутньому завдяки технологіям Bosch такі небезпечні ситуації навіть не вважатимуться першопричинами аварій. Ще однією підставою для оснащення автомобілів більш інтелектуальною технологією безпеки є те, що дев’ять з десяти аварій відбуваються через людський фактор. Як провідний світовий постачальник технологій безпеки, Bosch вже зробив їзду на двоколісних транспортних засобах значно безпечнішою з такими системами, як антиблокувальна система гальм ABS та система курсової стійкості мотоцикла MSC. Тепер компанія робить наступний крок вперед: результати досліджень Bosch і оцінка ДТП, радарні системи допомоги можуть запобігти кожній сьомій аварії за участю мотоцикла. Ці електронні помічники завжди пильні та у надзвичайних ситуаціях реагують швидше, ніж здатна людина. Технологія, створена на основі цих систем, становить собою поєднання радарного датчика, гальмівної системи, управління двигуном та інтерфейсу «людина-машина» (Human Machine Interface). Оснащення мотоцикла радаром, як сенсорним органом чуття, надає точне зображення оточення транспортного засобу, чим забезпечує роботу системи безпеки. Допоміжні функції не тільки підвищують безпеку, але й дають більше задоволення та зручності при водінні. «Мотоцикл майбутнього має бути спроможним бачити та відчувати», – говорить Джеф Лірш, голова підрозділу двоколісного транспорту Two-Wheeler & Powersports Bosch.

Переваги нової технології Bosch для мотоциклів:

Адаптивний круїз-контроль (ACC)

Керування в умовах інтенсивного дорожнього руху та дотримання правильної відстані до транспортного засобу попереду вимагають значної концентрації та зусиль протягом тривалого періоду. ACC регулює швидкість транспортного засобу відносно потоку руху та підтримує необхідну безпечну відстань. У такий спосіб можна успішно запобігти зіткненню, викликаному недотриманням достатньої відстані до автомобіля попереду. ACC не тільки пропонує водію більшу зручність, але й дозволяє краще зосередитися на дорозі, особливо у разі інтенсивного, щільного руху.

Система попередження про небезпеку фронтального зіткнення

У дорожньому русі втрата концентрації навіть на мить може мати серйозні наслідки. Щоб зменшити ризик зіткнення або пом’якшити його наслідки, компанія Bosch розробила систему попередження про можливе зіткнення ззаду. Система активується, як тільки транспортний засіб починає рухатися, і надає підтримку водію у всіх відповідних діапазонах швидкості. Якщо система виявляє, що інший транспортний засіб знаходиться на небезпечно близькій відстані, а водій не реагує на ситуацію, вона попереджає мотоцикліста за допомогою звукового або світлового сигналу.

Виявлення сліпих зон

Ця система стежить за всіма напрямками, щоб допомогти мотоциклісту безпечно змінювати смуги. Радарний датчик виконує роль електронного ока системи для виявлення сліпої зони та реєструє об’єкти у місцях, що важко проглядаються. Кожного разу, коли у сліпій зоні мотоцикліста з’являється транспортний засіб, технологія попереджає його за допомогою світлового сигналу, наприклад, у дзеркалі заднього виду.

Для Bosch допоміжні системи для мотоциклів є ще однією сходинкою на шляху до втілення в реальність свого бачення вільного пересування без шкідливих викидів, аварійних ситуацій та зайвого напруження.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка