Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Bosch створює погодний сервіс для безпілотних автомобілів

Спільно з фахівцями фінської метеорологічної служби Foreca розробляється хмарний сервіс, який буде надавати актуальну інформацію про погодні умови на дорогах.

Для впевненої і безпечної їзди водієві важливо “відчувати” автомобіль і дорогу. Цього можна досягти завдяки передачі системам автоматизованого керування транспортним засобом даних про погодні умови на дорозі. З цією метою Bosch розробляє спеціальний погодний сервіс.

«Слизька від дощу, покрита снігом або обмерзла дорога – наш погодний сервіс проінформує про всі несприятливих погодних умовах заздалегідь, попереджаючи небезпечні ситуації на дорогах. У цьому нам допоможе наш партнер погодний сервіс Foreca », – повідомляє Дірк Хоайзель, член ради директорів Bosch.

Foreca – один з провідних метеорологічних сервісів, який вже більше двох десятків років спеціалізується на складанні прогнозів погодних умов на дорозі. «Поєднуючи досвід Foreca і Bosch, ми зможемо відкрити нову сторінку в історії прогнозування погоди на дорогах. На відміну від традиційного прогнозування погоди, новий сервіс від Bosch аналізує безліч варіантів прогнозу », – коментує Петрі Маржава, комерційний директор Foreca.

Це дозволяє забезпечити безпечний і плавний рух. До того ж, такий підхід дозволить позбутися від передачі права управління людині при перших ознаках негоди.

Bosch планує запустити сервіс в 2020 році. Спочатку він буде працювати тільки на основі одержуваних від партнера погодних даних. Потім, у міру підключення до сервісу автомобілів, в базу даних додадуться їх власні погодні спостереження.

 

   Безпілотні автомобілі повністю контролюють швидкість руху

В автомобілях, включаючи безпілотні транспортні засоби 4 рівня, відповідно до класифікації Товариства автомобільних інженерів (SAE), рішення про те, чи може автомобіль рухатися без контролю пілота, залежить від таких факторів, як тип дороги, діапазон швидкості і метеорологічні умови. У робомобіль майбутнього подібне рішення також буде ґрунтуватися на даних погодного сервісу від Bosch, завдяки яким автопілот своєчасно буде забезпечений інформацією про те, яких погодних умов слід очікувати. Це означає, що буде достатньо часу для того, щоб адаптувати стиль руху, замість того щоб передавати керування автомобілем водієві при перших ознаках погіршення дорожніх умов, якими б незначними вони не були. Якщо автомобілю належить рух в умовах дощу, він заздалегідь адаптує свою швидкість до рівня, який виключає будь-який ризик ковзання по мокрій дорозі і дозволяє йому безпечно зупинитися, коли це буде необхідно. Незалежно від рівня автоматизації за класифікацією SAE, забезпечується безпечне, плавне і комфортне водіння.

 

   Безпілотне рух завжди і всюди

Створення погодного сервісу від Bosch буде здійснюватися в декілька етапів. До 2020 року, коли планується його запуск, навряд чи вдасться підключити до платформи достатню кількість автомобілів. За підрахунками Bosch, щоб забезпечити ефективну роботу сервісу тільки протягом 80 тис. км. європейських доріг, в ньому повинні обмінюватися даними близько 20 млн машин. З цієї причини спочатку лише прогноз погоди на дорозі буде єдиним джерелом даних для оцінки погодних умов, особливо в сільській місцевості, де рух не так активно. Такими даними сервіс Bosch буде забезпечувати метеорологічний сервіс Foreca. У Bosch провели ретельну оцінку кількох провідних погодних сервісів і прийшли до висновку, що фінські фахівці є кращими в усьому світі в наданні точних даних про погодні умови на дорозі. Чим точніше небезпечні погодні умови будуть спрогнозовані і їх місце розташування зазначено, тим легше буде забезпечити максимальну надійність функцій автоматичного управління. Завдяки еталонної системі вимірювання і методів машинного навчання, Bosch і Foreca спільно змогли поліпшити безпеку і надійність моделей прогнозування погоди на дорогах. Це сприяло досягненню рівня безпеки, необхідного для функціонування життєво важливих систем, таких як безпілотне водіння.

 

   Системна безпеку від Bosch

Коли на дорогах з’явиться достатня кількість транспортних засобів з виходом в інтернет, Bosch доповнить свій погодний сервіс даними про стан транспортних засобів, включаючи інформацію CAN-мережі автомобіля – показники температури всередині і зовні автомобіля, дані про використання склоочисників. Завдяки можливості обміну інформацією, ці дані стануть загальнодоступними для всіх підключених транспортних засобів в хмарі сервісу Bosch. Крім того, Bosch буде постійно аналізувати дані, одержувані системою протиковзання ESP. При цьому коефіцієнт тертя поверхні дороги буде вимірюватися на кожному колесі окремо, а також оцінюватися стан кожного колеса. Комплексна оцінка всіх цих даних дозволить створити набір інтелект

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка