Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Автоматична система екстреного виклику eCall від Bosch перетворює автомобіль на «рятувальника»

З 31 березня в Європі стали обов’язковими автоматичні системи eCall для екстреного виклику допомоги

Завдяки автоматичній системі екстреного виклику eCall, європейські екстрені служби зможуть реагувати більш оперативно і прибувати на місце події до двох разів швидше

  • Сервіс eCall від Bosch доступний в Європі на 16 мовах
  • Адаптер eCall є універсальним і підходить для всіх автомобілів
  • Bosch розробляє систему eCall для автомобілів і мотоциклів

 

Штутгарт, Німеччина – досягнення у сфері безпеки дорожнього руху Європи: 31 березня 2018 р. автоматична система екстреного виклику – скорочено eCall – стала обов’язковою в Європейському Союзі. Ця вимога означає, що всі нові моделі пасажирського транспорту, випущені на європейський ринок після 31 березня, будуть за замовчуванням укомплектовані цифровою службою екстреного реагування, яка буде автоматично викликати служби екстреної допомоги в разі аварії. «Інтегрування автомобілів у мережу відкриває нові можливості. За допомогою автоматичної системи екстреного виклику eCall підключені до інтернету транспортні засоби перетворяться в свого роду рятувальників», – повідомив доктор Дірк Хоайзель, член ради директорів Bosch. Автомобілі будуть оснащені стандартизованим пристроєм eCall, який автоматично буде сповіщати місцеві служби екстреного реагування за номером 112 – єдиному на території всієї Європи. В результаті, рятувальні служби зможуть прибути на місце події швидше, що збільшує ймовірність порятунку життів постраждалих. За підрахунками ЄС, система eCall сприятиме порятунку 2 500 чоловік щорічно і скорочення числа тих, хто отримує серйозні травми, на 15%. Bosch пропонує широкий набір телематичних рішень та послуг eCall. Завдяки універсальному адаптеру eCall навіть більш старі моделі автомобілів можуть бути обладнані цією системою.

                 Швидке реагування за замовчуванням

Одягти світловідбиваючий жилет, встановити знак аварійної зупинки, покликати на допомогу – багато чого потрібно зробити в екстреній ситуації, при цьому кожна секунда на рахунку. Однак часто люди перебувають в стані шоку після аварії. А за більш страшних обставин опиняються в непритомному стані або затиснутими в машині так, що не можуть вибратися і самостійно покликати на допомогу. Це як раз ті випадки, коли автоматичні системи екстреного виклику допоможуть зберегти життя. Вони точно знають, де сталася аварія – незалежно від того, сталося це вночі на безлюдній дорозі або на автомагістралі – і автоматично відправляє цю інформацію в служби порятунку. Також на панелі приладів автомобіля встановлена кнопка SOS, щоб людина могла вручну подати сигнал службам порятунку. В обох випадках між автомобілем і місцевими аварійно-рятувальними службами спочатку встановлюється голосове з’єднання, що дозволяє повідомити додаткову інформацію про подію. Якщо водій автомобіля не реагує, оператори служби екстреної допомоги відправляють команду безпосередньо на місце події. Завдяки точній інформації про місце розташування, заснованої на даних супутникового навігатора, екстрені служби навіть знають, в якому напрямку руху стався нещасний випадок. Це дозволяє заощаджувати дорогоцінний час, оскільки не доведеться розгортатися на найближчому перехресті автостради, щоб дістатися до місця події. В результаті системи автоматичного оповіщення дозволяють екстреним службам прибувати на місце аварії на 40% швидше в межах міста, а в сільській місцевості вони можуть вдвічі скоротити звичайний час реагування.

              Пристрій зв’язку, який рятує життя

Уже кілька років автовиробники пропонують своїм клієнтам пристрої екстреного виклику як частину навігаційної або інформаційно-розважальної системи автомобіля. У такій комплектації встановлена система яка являє собою не стандартний пристрій, а скоріше додатковий блок управління, за допомогою якого інтегрований в мережу автомобіль спілкується із зовнішнім світом. У Bosch такий блок управління називається «блоком керування підключеністю» або скорочено CCU. Він є головним сполучним вузлом мережевої мобільності і комунікацій для європейської системи eCall. CCU реєструє дорожню пригоду при спрацьовуванні подушок безпеки автомобіля або ременів безпеки. Потім протягом декількох секунд він повідомляє службу порятунку або центр екстреного виклику допомоги Bosch. Завдяки GPS служби екстреного реагування швидко і точно прибувають на місце події. Але цим можливості CCU не обмежуються. Він приєднаний до додаткових датчиків в автомобілі і знає, наприклад, скільки ременів безпеки використовується, а, отже, і скільки людей знаходиться в машині. Це допомагає екстреним службам не тільки швидше реагувати, але і бути краще підготовленими для надання допомоги на місці події, оскільки вони відразу викликають необхідну кількість машин швидкої допомоги.

                   Система eCall також доступна французькою мовою

Якщо дорожня пригода трапилась під час подорожі за кордон вам потрібно пояснити ситуацію співробітникам місцевих служб екстреної допомоги, значною перешкодою може стати мова країни перебування, якою ви не володієте. Саме тому сервіс eCall від Bosch доступний на 16 мовах, включаючи французьку, шведську і турецьку. На відміну від стандартної системи eCall, яка безпосередньо передає сигнал в оперативно-диспетчерський центр екстрених служб за номером 112, сервіс eCall від Bosch спочатку оповіщає власний центр екстреного виклику допомоги Bosch, який працює цілодобово. Виходячи з мовних налаштувань навігаційної системи, члени команди eCall знають, якою мовою говорить водій. Це дозволяє швидко і безпосередньо у водія дізнатись, як він себе почуває, і що сталося. Таким чином запобігають можливим мовним бар’єрам, особливо з урахуванням таких критичних обставин як дорожньо-транспортна пригода. Далі команда екстреної підтримки Bosch координує всі дії з надання допомоги постраждалим безпосередньо з місцевими службами екстреної допомоги на мові країни перебування потерпілих. Це дозволяє спростити роботу місцевих служб екстреної допомоги, отримати точну інформацію про те, що трапилося і яку допомогу вони повинні надати. Якщо водій не відповідає на дзвінок центру екстреного виклику допомоги Bosch, екстрені служби повідомляються про це негайно. Цей сервіс доступний не тільки в Європі, а й в понад 50 країнах світу, включаючи Японію, Бразилію і Північну Америку.

            Коли прикурювач в автомобілі перетворюється на «рятувальника»

Вимога встановлювати eCall застосовується тільки до нових моделей транспортних засобів, які перед виходом на ринок вперше проходять процес затвердження ЄС з 31 березня 2018 р. Автомобілі, які було затверджено до випуску раніше, можуть виготовлятися й постачатися на ринок без системи eCall. «Для Bosch жодна машина не вважається занадто застарілою, щоб почати рятувати життя. Тому ми розробили рішення для модернізації eCall у вигляді універсального адаптера eCall», – коментує Дірк Хоайзель. З цим адаптером службу виклику для надзвичайних ситуацій eCall можна просто підключити до прикурювача на приладовому щитку в будь-якому автомобілі. Ніяких спеціальних дій не потрібно. За допомогою вбудованого датчика прискорення він виявляє зіткнення і визначає серйозність події. Інформація відправляється по Bluetooth в додаток на смартфоні водія, а далі в контрольний центр. Незважаючи на цю модифікацію, все одно спочатку встановлюється голосове з’єднання з водієм. Тільки якщо водій не відповідає, на місце події відразу ж відправляється бригада рятувальників.

                    Підходить і для мотоциклів

Мотоциклісти відносяться до категорії найбільш вразливих учасників дорожнього руху: для них ризик потрапити в дорожньо-транспортну пригоду в 18 разів вище, ніж для автомобілістів. Беручи це до уваги, Bosch розробляє систему eCall не тільки для автомобілів, але і для двоколісних транспортних засобів. Спеціальний CCU для мотоциклістів аналізує показники датчиків руху мотоцикла, які він використовує для виявлення аварій. Завдяки вбудованому GPS-модулю точні дані про місце події передаються в диспетчерський центр служб екстреної допомоги.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка