Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Еволюція щіток

      Вісім винаходів компанії Bosch у царині склоочищення автомобіля

У ювілейний рік – 90 років із дня винаходу електроприводу для щіток склоочисника – компанія Bosch нагадує про вісім своїх найважливіших інновацій у цій сфері.

1. Перший склоочисник з електричним приводом був розроблений Bosch 1926 року. Він забезпечував чистоту скла тільки з боку водія. Нововведення не тільки полегшило водіння, але й істотно поліпшило безпеку на дорозі, адже тепер склоочисники приводилися у дію за допомогою перемикача, не відволікаючи водія від процесу керування автомобілем. У 1927 році щітки з електроприводом були запатентовані, що дало можливість розпочати їх серійне виробництво.

2. Наприкінці 50-х років ХХ століття для поліпшення аеродинамічних властивостей корпус автомобіля, в тому числі лобове скло, набувають більш обтічної форми. Водночас щітка аж до цього моменту являла собою пласку гумову полосу із важелем, прикріпленим посередині. У зв’язку з цим виникла проблема ефективності її використання на новому, вигнутому склі. Своєчасним рішення стала розроблена Bosch 1958 року каркасна щітка з шарнірами, що й досі має неабияку популярність.

3. Подальший розвиток автомобілебудування та збільшення середньої швидкості руху автомобіля потребували удосконалень і в конструкції склоочисників. У 1986 році Bosch розробив щітки зі спойлером, завдяки якому повітряний потік, що набігає на скло, краще притискає склоочисник та мінімізує ризик його відриву від скла.

4. У 1994 році компанія Bosch презентувала технологію Твін: для виробництва очищувального елементу використовуються дві гумові суміші. Елемент основи склоочисника виконаний з м’якої синтетичної гуми для забезпечення плавного та безшумного ковзання. Окрайок склоочисника виготовлений із твердої синтетичної гуми, що істотно знижує її зношування.

5. Кінець ХХ століття ознаменувався великою різноманітністю моделей автомобілів, при цьому щороку з’являлося дедалі більше варіацій у розмірі кріплень. Тепер винахідники сфокусували свою увагу на розробці уніфікованих конструкцій кріплення (адаптерів). У 1999 році компанія Bosch презентувала на ринку універсальне кріплення Quick-Clip для безлічі модифікацій кріплення «гачок», яке популярне донині й використовується для заводської комплектації автомобілів.

6. Нове століття Bosch розпочав новим винаходом – безкаркасними щітками склоочисника Aerotwin (2001 р.) Їх особливістю є рівномірний розподіл тиску важеля склоочисника вздовж усієї довжини щітки. Саме за рахунок відсутності каркаса із точками притискання, в яких гума зношується швидше, Aerotwin служить значно довше. У щітці використовуються два сталевих пружних елементи, яким надається оптимізований під вітрове скло вигин, а інтегрований спойлер покращує аеродинамічні властивості. Ця інновація Bosch має поліпшені властивості та привабливий дизайн, тому користується великим попитом серед автовиробників для оригінального оснащення нових автомобілів.

7-8. 2013 рік став найбільш урожайним на розробки Bosch для щіток склоочисника: компанія представила відразу два винаходи – систему Jet Wiper і технологію Power Protection Plus. Bosch Jet Wiper має вбудовані до важеля склоочисника форсунки і «розумну» систему контролю подачі рідини. Форсунки розпилюють рідину на вітрове скло безпосередньо перед щіткою склоочисника, яка рівномірно розподіляє її далі по склу. При цьому швидкість руху автомобіля не впливає на кінцевий результат роботи Jet Wiper.

Того ж року Bosch запатентував Power Protection Plus – нову технологію очищувального елементу склоочисника зі збільшеною зносостійкістю і подовженим терміном експлуатації. Спеціальний зріз окрайку й новий склад двокомпонентної синтетичної гуми дозволяють одним рухом видаляти найдрібніші частинки бруду і краплі води, не допускаючи розмивання та розводів. Склоочисники Aerotwin із технологією РРР доступні у продажу з 2015 року.

Сьогодні Bosch є провідною компанією з виробництва склоочисників, пропонуючи щітки для всіх марок автомобілів і задовольняючи будь-які потреби автовласників. Основні заводи з виготовлення щіток знаходяться в Сербії (м. Печінці), Китаї (м. Чанша) та Бельгії (м. Тінен). Останній є основним центром виробництва та всіх інноваційних розробок у сфері склоочищення з 1973 року. Щітки Bosch постачаються на конвеєри більш ніж 30 провідних автомобільних марок. Щороку в світі виробляється понад 100 млн склоочисників Bosch.

 

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка