Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Інновації Bosch на Міжнародному автосалоні у Франкфурті

Рішення, що зроблять дороги майбутнього вільними від нещасних випадків, стресу і шкідливих викидів

  • Bosch застосовує рішення підключеності, автоматизації та електрифікації для вирішення задач мобільності
  • Компанія розвиває компоненти і системи для безаварійного водіння
  • Автономне паркування стає реальністю
  • Підключені технології дають можливість зменшити навантаження водіїв і забезпечити комфортне пересування
  • Нові дисплеї і системи відображення інформації розширюють доступ до інформації про роботу систем автомобіля
  • Економічні і екологічні технології силових установок

Франкфурт і Штутгарт, Німеччина – Bosch працює над створенням технологічних рішень для дорожнього руху майбутнього: без нещасних випадків, стресів і шкідливих викидів. Найбільший постачальник автомобільних технологій і послуг представляє інновації для автомобільного руху завтрашнього дня на 67-му Міжнародному автосалоні у Франкфурті. Експозицію Bosch можна знайти на стенді A03 у залі № 8.

Головне в експозиції Bosch у Франкфурті

Асистент автоматичного паркування: паркування в автоматичному режимі заощаджує час і зменшує психологічне навантаження водіїв. У гаражі музею Mercedes-Benz у Штутгарті Bosch разом з Daimler показують, що система автоматичного паркування вже реальність. Відтепер за допомогою смартфона водії можуть автоматично ставити автомобілі на свої паркувальні місця і не слідкувати за їхніми маневрами. Функція стала можливою завдяки сумісному використанню автомобільних технологій і інтелектуальної інфраструктури, що створена Bosch. Автоматичне паркування – важлива віха на шляху автономного водіння.

Бездротове оновлення програмного забезпечення: оновлення програмного забезпечення і додатків через Інтернет абсолютно природнє для користувачів смартфонів. Відтепер Bosch робить те саме для автомобілів. Програмне забезпечення автомобіля може бути оновлено, а нові функції додані в автомобіль – у нічний час на стоянці, у зашифрованому і захищеному від несанкціонованого доступу вигляді. Оновлення, що отримані через бездротовий канал, дозволяють водіям спробувати, а потім і активувати такі функції, як автоматичне паркування, паркування на громадській стоянці чи систему контролю руху на полосі.

Електричний привод e-axle: нова система електропривода – це компактне, економічно ефективне рішення для створення електромобілів і гібридів. Електродвигун, силова електроніка і трансмісія інтегровані в єдиний компактний блок, який встановлюється безпосередньо на осі транспортного засобу і забезпечує привод коліс. Пристрій дозволяє спростити конструкцію електричної силової установки. Також конструкція, що розроблена Bosch може скоротити час на розробку нових електромобілів. Компанія представляє пристрій у різних конфігураціях. Його вихідна потужність може бути від 50 до 300 кВт. Це означає, що привод e-axle може використовуватися як в компактних автомобілях, так і у позашляховиках і навіть легких комерційних транспортних засобах. Високий рівень ефективності став результатом двох факторів. Перший – безперервне покращення характеристик електромоторів і силової електроніки. Другий – скорочення кількості інтерфейсів і компонентів, таких як високовольтні кабелі, з’єднувальні роз’єми і охолоджуючі пристрої. В результаті електричний привод від Bosch дозволяє досягнути більшого пробігу без зміни акумулятора. Компанією розроблений підхід до виготовлення пристрою, що може бути впровадженим на виробництві у будь-якій країні для постачання автомобільних заводів по всьому світу.

Розвиток пропозиції компанії у галузі систем і компонентів для безаварійного водіння

Автоматизоване водіння: перехід до автоматизованого водіння сприяє підвищенню безпеки дорожнього руху. Розширення застосування систем автоматизованого водіння може знизити рівень аварійності – на одну третину тільки у Німеччині. Впровадження нових технологій потребує глибинного розуміння інших систем автомобіля. Bosch володіє необхідним рівнем знань в усіх галузях і виробляє чисельні компоненти для автоматизації водіння – у тому числі радари, камери і ультразвукові датчики, системи керування гальмуванням, електросистеми кермового керування, дисплеї, підключені технології для зв’язку автомобіля із зовнішньою інфраструктурою. На цей момент є ймовірність, що на початку наступного десятиріччя для автомобілів з інтегрованими технологіями від Bosch буде отримано дозвіл на рух в автоматичному режимі по шосе (рівень SAE 3). Крім того, Bosch співпрацює з Daimler в галузі впровадження повністю автоматизованого водіння (SAE level 4) і руху автомобілів у містах без водія (SAE level 5). Ціль співробітництва – розробка і початок виробництва пасажирських транспортних засобів з автономним управлінням, перші з яких повинні з’явитися на початку 2020-х років.

Гальмівна система: компанія Bosch розробила друге покоління вакуумно-незалежного електромеханічного посилювача гальм. Як і пристрій першого покоління, новий iBooster відповідає усім вимогам гальмівної системи. Посилювач гальм другого покоління спроектований компактнішим, проте може забезпечувати вищий тиск у системі. IBooster підходить для усіх типів силових агрегатів, зокрема для гібридних автомобілів і електромобілів. У поєднанні з електронною системою стабілізації ESP, електромеханічний підсилювач гальм створює додатковий резервний привод гальмівної системи, необхідний для переходу до автономного водіння. Навіть якщо один з двох компонентів системи виходить з ладу, інший зможе безпечно уповільнити і зупинити автомобіль без втручання водія.

Електричне кермове керування: надійна і відмовостійка система кермового управління з електроприводом – одна з ключових технологій для інтеграції систем автоматичного керування. Навіть у випадку несправності система Bosch здатна забезпечувати 50% функціональності кермового управління як у звичайному, так і в автоматичному режимі. Завдяки цій технології автовиробники отримують рішення, що відповідає діючим законодавчим вимогам за рівнем відмовостійкості. Наприклад, прийнятим у Сполучених Штатах правилам Національної адміністрації безпеки дорожнього руху (NHTSA) і Міністерства транспорту для автоматизованих транспортних засобів.

Хмарний сервіс контролю дорожньої ситуації: зчеплення з поверхнею дороги і коефіцієнт тертя залежить від ряду умов – наявності чи відсутності води, обмерзання. При зміні кліматичний умов водій повинен змінити стиль водіння, щоб уникнути критичної ситуації. Bosch розробляє хмарний сервіс для контролю дорожньої ситуації, що дозволить автономним автомобілям відслідковувати зміни у стані дорожнього покриття на маршруті. Служба використовує датчики електронної програми стабілізації ESP автомобіля для збору інформації про характеристики дорожнього покриття. На основі цих метеорологічних станцій і точок збору даних, інтегрованих у дорожню інфраструктуру, сервіс визначає поточний коефіцієнт тертя і прогнозує зміни. Новий сервіс у режимі реального часу розсилає транспортним засобам, що знаходяться у системі, карти коефіцієнтів тертя при допомозі хмарних технологій, підвищуючи безпеку і надійність бортової системи автономного керування.

Розумне і автономне паркування завдяки можливостям підключених технологій

Пошук паркувального місця: пошук паркувального місця від Bosch скорочує час надходження вільного простору для автомобіля. Використовуючи ультразвукові датчики вбудованого асистента допомоги при паркуванні, автомобілі, перебуваючи в русі, ідентифікують і вимірюють проміжки між автомобілями, що запарковані. Ця інформація передається у реальному часі хмарному сервісу, що вибудовує цифрову карту стоянок, яку водії можуть використовувати під час пошуку найближчих вільних місць. У співпраці з Mercedes-Benz та іншими автовиробниками Bosch тестує цей сервіс у містах Німеччини та інших країн Європи. Bosch планує доповнити сервіс пошуку стоянки у громадських місцях функцією, яка дозволяє вносити плату за стоянку за допомогою цифрових платіжних систем.

Ігровий додаток: Parkineers – додаток, що спрощує пошук вільного місця. Користувачі цього додатку обмінюються інформацією про обмеження на стоянку, наприклад, про наявність місць лише для резидентів чи тимчасових заборонах. Користувачі додатка є частиною спільноти: вони можуть зробити свої аватари видимими для усіх, показувати, де є вільні паркувальні місця і передавати дані про наявність вільних місць у районі знаходження користувача. На цей час Parkineers доступна для користувачів iOS і Android у Німеччині.

Асистент автоматичного паркування у гаражі чи на закріпленому місці у підземному паркінгу: асистент Home Zone здатен запам’ятовувати і повторювати алгоритм паркування на закріпленому місці, у тому числі під’їзд до паркінгу (до 100 метрів). Водію достатньо один раз навчити автомобіль повторювальним маневрам, а потім зберегти алгоритм. З цього моменту автомобіль буде самостійно паркуватися у власному гаражі чи у підземному паркінгу, не потребуючи від водія пильного контролю за усіма маневрами. Home Zone орієнтується на ультразвукові датчики, стереокамери і датчики-радари, які розпізнають об’єкти, збережені на маршруті під час навчальної поїздки, і безпечно направляють автомобіль на своє паркувальне місце.

Додатковий захист для пасажирів автомобіля і велосипедистів

Захист тих, хто знаходиться в автомобілі: безпека автомобіля і захист людей, що знаходяться у автомобілі, можуть бути додатково покращені завдяки поєднанню систем активної і пасивної безпеки, а також гальмівної системи і кермового управління. Якщо датчики системи запобігання зіткненню виявляють небезпечний об’єкт, пасивні системи безпеки (такі як подушки безпеки і переднатягувачі ременів безпеки) можуть бути активовані завчасно для швидшого спрацьовування. Крім того, функціонал роботи систем пасивної безпеки може бути адаптованим до конкретного сценарію розвитку ситуації. Це допоможе пом’якшити наслідки аварії.

Захист велосипедистів: пішоходи і велосипедисти – найуразливіші учасники дорожнього руху. В інтересах скорочення числа нещасних випадків за участю велосипедистів, датчики-радари чи камери нової автоматизованої системи екстреного гальмування Bosch наділені функцією розпізнавання велосипедистів, навіть якщо вони раптово опиняються перед автомобілем. Якщо система виявляє неминуче зіткнення, вона автоматично запускає екстрене гальмування. В ідеалі це повинно пом’якшити зіткнення чи навіть повністю запобігти йому. Починаючи з 2018 року, критерії оцінки безпеки автомобіля Euro NCAP будуть включати наявність системи автоматичного екстреного гальмування, що розпізнає велосипедистів.

Антиблокувальна система для велосипедів з електромотором: Bosch запускає першу у світі антиблокувальну гальмівну систему для велосипедів e-bike і, таким чином, привносить до конструкції велосипеда автомобільні технології. Ця ABS запобігає блокуванню переднього колеса велосипеда. Вона працює на будь-якій поверхні, завдяки чому велосипедист при гальмуванні зберігає керування аж до повної зупинки. Ще одна функція системи – запобігати відриву заднього колеса від поверхні у випадку створення велосипедистом надмірного зусилля на передньому гальмі.

Нові сервіси для комфортабельного і безстресового пересування

Автомобіль, що демонструє можливості підключених технологій: новий демо-кар від Bosch представляє підключені сервіси, що незабаром вплинуть на рівень психологічного навантаження водіїв і зроблять водіння комфортнішим. В концепті представлена система пошуку стоянки у громадських місцях, система профілактичної діагностики автомобіля і додаток Perfectly Keyless. В основу усіх цих систем закладений хмарний сервіс Bosch Automotive Cloud Suite. Сервіс координує взаємодію бортових систем за допомогою можливостей хмарних технологій.

Система безключового доступу Perfectly Keyless: додаток Perfectly Keyless перетворює смартфон в ключ від автомобіля. З його допомогою водії можуть відкривати автомобіль, запускати двигун і вмикати охоронну сигналізацію, не турбуючись про пошук ключів. Додаток Perfectly Keyless автоматично ідентифікує унікальний цифровий ключ безпеки в смартфоні користувача. Тільки коли система виявляє користувача на відстані менше двох метрів, вона розблокує замок дверей. Крім того, автомобіль не запускається до тих пір, поки система доступу не знайде смартфон всередині автомобіля. Власники автомобілів можуть використовувати додаток для надання доступу іншим водіям.

Профілактична діагностика автомобіля: немає нічого прикрішого за помилку автомобіля під час подорожі у відпустці. Система профілактичної діагностики використовує дані автомобіля для аналізу стану ключових компонентів. Якщо інформація вказує на те, що компоненти зношені, водій заздалегідь отримує сповіщання про можливу появу несправностей і отримує рекомендації до відвідання ремонтної майстерні. Профілактична діагностика допомагає перетворити несподіване виникнення поломки.

Інтеграція смартфона mySPIN: система призначена для тих, хто хоче користуватися навігатором, що встановлений у смартфоні, для передачі мультимедійної інформації чи календарем під час водіння автомобіля чи їзди на мотоциклі. Інтеграційне рішення від Bosch mySPIN для смартфонів робить можливим усе, що перераховане вище. Смартфон і встановленні в ньому додатки інтегруються до мультимедійної системи автомобіля. Найближчим часом буде можливим також інтегрувати і в режимі реального часу отримувати інформацію з хмарних сервісів. Це дозволить попереджати водія про небезпеки на маршруті, такі як затор попереду.

Додаток для водіння: новий додаток для смартфонів від Bosch робить можливим доступ до розваг і корисної інформації для водіїв автомобілів, що не оснащені вбудованою просунутою мультимедійною системою. Додаток поєднує усі функції інформаційно-розважальної системи автомобіля, у тому числі обробку телефонних дзвінків, текстові повідомлення, навігацію та інші технології. Завдяки вбудованому голосовому керуванню, використання додатка безпечне і зручне.

Інтеграція eCall: починаючи з 2018 року, автоматична система екстреного виклику eCall стане стандартним обладнанням для усіх нових автомобілів. Bosch розробила додаткові рішення системи екстреного виклику для автомобілів, в яких ця функція не була передбаченою. Сенсорний пристрій від Bosch підключається до автомобільної розетки і використовує датчики прискорення та інтелектуальні алгоритми для визначення аварійної обстановки. У надзвичайній ситуації він автоматично надсилає дані до сервісного центру через смартфон водія. Це дозволяє екстреним службам реагувати швидше, тим самим збільшуючи вірогідність спасіння життя водія і пасажирів. Цей цифровий «янгол-охоронець», що доступний у Китаї, Німеччині і США, вже допоміг багатьом водіям і пасажирам у небезпечних ситуаціях.

Можливість слідкувати за важливою інформацією завдяки новим дисплеям і системам відображення

Підключений автомобіль: Bosch використовує демо-автомобіль для демонстрації того, як нові інтерфейси користувача підвищують безпеку, знімають напругу і зменшують кількість відволікаючих факторів при водінні. Новий інтерфейс надає водію необхідну інформацію у міру потреби і слугує помічником, що здатний взяти на себе функцію сповіщання у будь-якій ситуації. Крім того, автомобіль завжди підключений до мережі і підтримує зв’язок з дорожньою інфраструктурою, іншими автомобілями, а також «розумним домом» власника. Це дозволяє водію зарезервувати найближчий велосипед e-bike чи закрити вікна у будинку, обравши потрібну функцію на екрані автомобіля.

Антивідблискова панель пристроїв: Bosch запускає першу у світі цифрову приладову панель з роздільною здатністю Full-HD і захистом від відблисків. Її екран відображає у чотири рази менше світла, що забезпечує читаність показів за будь-яких умов – навіть при прямому сонячному світлі і в повній темряві. Секрет у нових виробничих технологіях, що передбачає склеювання екрана із захисним склом через шар спеціальної рідини. Завдяки висококонтрастному екрану вся інформація, що відображається, відмінно читається. Через свою міцність і підвищену стійкість до пилу і бруду нова панель приладів може застосовуватися і на мотоциклах.

Головні мультимедіа-пристрої з новими технологіями: водії можуть використовувати головні пристрої для керування усією інформацією і розважальною системою автомобіля. На Міжнародному автосалоні у Франкфурті Bosch представляє пристрій з новим процесором, що перевищує за потужністю попередній у 5 разів, а за графічною продуктивністю – у 7 разів.

Ефективне робоче місце водія: на водійському місці сучасного автомобіля присутні безліч екранів, дисплеїв, перемикачів і кнопок. Кожний екран зазвичай контролюється власним блоком керування. У компактному автомобілі, де місце обмежено, чи у концепціях інтер’єрів з одним великим центральним екраном, важливо забезпечити максимальну функціональність і зменшити кількість компонентів керування. Щоб досягти цього, компанія Bosch поєднала функції панелі приладів і дисплея інформаційно-розважальної системи. Об’єднаний пристрій контролює єдиний блок керування (ALU). Таке рішення дозволяє вирішити проблему відображення багаточисельних функцій за умови обмеженого простору і спростити усю систему.

Економічні та екологічні технології силових установок

48-вольтова система привода для легких електромобілів: спеціально для руху в умовах міста компанія Bosch розробила інтегровану 48-вольтову систему електропривода, що включає електродвигун, блок керування, акумулятор, зарядний пристрій, дисплей і додаток. Таким чином, Bosch підвищує ефективність мобільності у місті. Швидке прискорення електромобіля з місця є додатковим фактором, що перетворює водіння у задоволення. Система доступна для різноманітних видів транспортних засобів, від двоколісних до компактних чотириколісних моделей. Вона складається з готових компонентів, що дає виробникам додаткову перевагу у вигляді мінімальних витрат на розробку. За допомогою модульної системи як компанії з іменем, так і нові гравці можуть запускати легкі електромобілі у виробництво протягом 12-18 місяців.

48-вольтова акумуляторна батарея: разом з пристроєм рекуперації енергії та перетворювачем постійного струму, батарея є одним з головних компонентів 48-вольтової електричної системи. Батарея зберігає рекуперовану в результаті гальмування енергію, і направляє її для живлення електродвигуна та електрики автомобіля. Низька висота батареї (усього 90 міліметрів) означає наявність безлічі варіантів розміщення – наприклад, вона може бути розміщеною під сидінням чи запасним колесом. Пасивне охолодження забезпечує компактність, допомагає оптимізувати витрати і, як додатковий фактор зручності, робить батарею майже безшумною. Bosch очікує високий інтерес до нових акумуляторів в Європі і Китаї.

Система комбінованого вприскування палива: нова система від Bosch поєднує переваги систем прямого вприскування палива до камери згорання і систем вприскування палива до впускного колектору. У випадку з бензиновим двигуном головна перевага вприскування до впускного колектору – низький рівень енерговитрат при часткових навантаженнях, в той час як пряме вприскування палива забезпечує вищі характеристики при максимальній віддачі. Комбінована система вприскування від Bosch має переваги обох систем. На практиці це означає підвищення ефективності згорання палива і краще розпилення – як при роботі двигуна у режимі часткового, так і при повному навантаженні.

Керування голкою і інжекторах дизельних двигунів: технологія керування голкою (needle-closing control, NCC) дозволяє точно вимірювати і контролювати тривалість вприскування палива в реальних умовах руху – з точністю до декількох мільйонних часток секунд. Для цього у електромагнітний інжектор вбудований датчик, що контролюється передовим програмним забезпеченням. За допомогою зворотного зв’язку забезпечується значно точніше вприскування палива протягом усього терміну служби інжектора. Таким чином, стає можливою організація складних конфігурацій вприскування, що у свою чергу сприяє подальшому зменшенню шуму при роботі двигуна, витрати палива і викидів у реальних умовах руху. NCC також відкриває нові можливості для онлайн-діагностики систем вприскування у майбутньому.

Блок керування автомобілем (vehicle control unit, VCU): сучасні транспортні засоби мають до 100 автономних блоків керування. Новий блок керування VCU, що розроблений Bosch, може суттєво зменшити кількість таких пристроїв. Завдяки цьому звільняється цінне місце для установки інших систем, зменшується маса і спрощується зв’язок між різними системами. При роботі як центральний комп’ютер для силової установки на електромобілі, VCU повністю координує двигун і роботу компонентів привода, таких як інвертор чи трансмісія, контролює заряд акумулятора. VCU також використовується для реалізації специфічних функцій. Вони можуть включати у себе вибір поточних стратегій перемикання передач, контроль крутного моменту, управління високовольтною чи 48-вольтовою електричною системою, підзарядкою, діагностикою, моніторинг різноманітних даних, терморегулювання і безліч інших функцій.

 

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка