Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Всесвітній конгрес мобільних технологій 2017: Bosch презентував у Барселоні смарт ІоТ-рішення.

Підключення до Інтернету перетворює автомобіль в третій життєвий простір, а сенсорна технологія Bosch уможливлює підключення без задіяння мобільних технологій.

  • «Підключена» мобільність: перетворює автомобіль як третій життєвий простір
  • «Підключені» потужності допомагають підвищити рівень безпечності двоколісних траспортних засобів
  • Сенсорна технологія: мініатюрні сенсори уможливлюють запровадження «підключених» рішень для багатьох пристроїв та додатків
  • Перша демонстрація: нове рішення в сфері оптитчних мікро-електромеханічних систем (MEMS) для ІоТ-додатків
  • Стенд Bosch на Всесвітньому мобільному конгресі (MWC): зал 6, стенд 6Е20.

Барселона, Іспанія – з 27 лютого по 2 березня 2017 року Bosch презентував ІоТ-рішення на MWC 2017 в Барселоні. Світовий постачальник технологій та послуг презентував на галузевій виставці інноваційні рішення щодо «підключених» мобільних і сенсорних технологій. Такі «підключені» технології полегшують життя людей, роблять його більш зручним і безпечним.

Автомобіль стає третім життєвим простором

«Підключення» перетворює автомобіль у третій життєвий простір людини нарівні з її життєвим простором вдома та на роботі. Завдяки персоналізованому зв’язку між автомобілем та водієм, поліпшені експлуатаційні характеристики та комплексне обслуговування робитимуть автомобіль безпечним в управлінні також і у майбутньому. Планується, що до 2022 року світовий ринок «підключених» транспортних засобів щороку буде зростати майже на 25 відсотків. Всього через кілька років автомобілі стануть активною частиною IoT (Інтернету речей) та зможуть взаємодіяти з іншими видами транспорту, а також із системою «розумний дім». Невдовзі автоматичне водіння вивільнить час водіїв для інших дій. Наприклад, водії та пасажири зможуть використовувати час перебування в автомобілі для написання електронних повідомлень або зможуть насолоджуватися у цей час музикою або відео. На MWC 2017 Bosch презентував концептуальний автомобіль (концепт-кар), який показав, як різні сфери життя будуть у майбутньому органічно взаємопов’язані поза межами самого автомобіля. Також буде розширено персоналізований зв’язок між автомобілем та водієм. В демонстраційному автомобілі Bosch «Forward ShowCar» застосуваний широкий спектр інноваційних технологій: Моніторингова камера водія “Driver Monitoring Camera” дозволяє розпізнавання обличчя та персоналізацію (ідентифікацію) водія як тільки він сяде в автомобіль. Наприклад, автомобіль налаштовує кермо, дзеркала, температуру в салоні та радіостанцію відповідно до особистих уподобань водія. В концепт-карі застосовується перший в історії тактильний контроль з використанням ультразвукових датчиків, які відчувають, чи знаходиться рука водія у належному місці. Завдяки сенсорному екрану з тактильним зворотним зв’язком, кнопки, які з’являються на сенсорному екрані, виглядають як справжні кнопки. Водії можуть, таким чином, фокусувати погляд на дорозі, що підвищує безпеку руху. Система Mirror Cam System являє собою рішення, що базується на використанні відеокамер, які замінюють обидва зовнішні дзеркала заднього виду. Відео датчики вбудовуються в салоні автомобіля, а зображення з камер транслюється на монітори, розташовані близько до стійки А з правого та лівого боку автомобіля.

Система «Perfectly Keyless»: ключ від автомобіля вбудовано у ваш смартфон

Наразі, щоб зробити життя користувачів простішим та більш персоналізованим, більшість додатків орієнтовано на мобільний телефон. Доступ до автомобіля без ключа – це просто ще один приклад персоналізації: система «Perfectly Keyless» є системою доступу до транспортного засобу, орієнтованою на користувача, яка пропонує водієві вільний безключовий доступ до автомобіля та запуск двигуна з використанням смартфону як цифрового ключа автомобіля. Маючи зашифрований цифровий ключ в телефоні, транспортний засіб може бути розблоковано і двигун запущено без будь-якої взаємодії. При наближенні до транспортного засобу система автоматично визначить секретний ключ на смартфоні, виміряє відстань, і доступ буде дозволено в межах передбаченого для автомобіля діапазону (близько двох метрів). Аналогічним чином запуск двигуна автомобіля буде дозволено тільки у тому випадку, коли система «Perfectly Keyless» встановить місцезнаходження мобільного пристрою в салоні автомобіля.

Система пошуку місць для паркування «Community-based parking»

Нові функції «підключають» автомобіль до його оточення. Bosch працює над введенням смарт-сервісів у транспортному засобі. При спілкуванні з оточенням автомобіль також бере на себе виконання важливої задачі в «підключеному» місті. Наприклад, маючи систему «Community-based parking», автомобіль стає локатором, який розпізнає паркувальні місця. Рухаючись вниз по дорозі, автомобіль виявляє вільні місця між припаркованими автомобілями за допомогою встановлених в ньому датчиків. Зібрані дані потім вносяться до цифрової карти вулиць. Високоефективні алгоритми Bosch дають можливість оцінити достовірність даних і зробити прогнози щодо ситуації з паркувальними місцями. Хмарні сервіси, які використовують ці дані для створення карти паркування у реальному часі, економлять водієві багато часу і грошей, а також допомагають зменшити напруження і полегшити дорожній рух при пошуку місця для паркування. Наразі Bosch у співпраці з Mercedes-Benz тестує концепцію паркування з використанням системи «Community-based parking» в місті Штутгарт та в інших європейських містах.

Сигнальна система на базі хмарних технологій «Cloud-based wrong-way driver warning»

Дорожні звіти про водіїв, які вибрали неправильний напрямок руху, зустрічаються надто часто. Нерідко ці інциденти призводять до критичних ситуацій, в тому числі до серйозних аварій. В наш час попередження надається через канал дорожних повідомлень. При цьому середня тривалість часу між отриманням повідомлення та попереджувальним сигналом становить десь від трьох з половиною до чотирьох хвилин. Проте транслювання попереджувального радіосигналу займає кілька хвилин, і тому учасники дорожнього руху, яким загрожує небезпека, часто отримують попередження на кілька вирішальних хвилин пізніше ніж потрібно. Нова сигнальна система Bosch «Сloud-based wrong-way driver warning» попереджає водія та учасників дорожнього руху, яким загрожує небезпека, набагато швидше, тобто, протягом декількох секунд, та з більшою точністю. Щоб виявити рух автомобіля у неправильному напрямку, алгоритм порівнює фактичний напрямок руху транспортного засобу з дозволеним напрямком руху, коли транспортний засіб наближається до в’їзду на естакаду або з’їзду з естакади автомагістралі. Якщо дані підтверджують різницю між фактичним рухом автомобіля і дозволеним напрямком, система «wrong-way driver» негайно попереджає сигналом про помилку. У той же час попередження отримують також водії зустрічних транспортних засобів. Дія системи базується на регулярних, знеособлених повідомленнях про стан кожного транспортного засобу на вході у хмару. Чим більше буде підключених транспортних засобів, тим щільніше буде невидима мережа безпеки і більше учасників дорожнього руху зможуть бути попереджені про неправильний напрямок руху. Система попередження водія «wrong-way driver warning» є доступною у вигляді вбудованого в додаток функціонального наповнення для смартфону. Ця програма, як частина Комплекту розробки програмного забезпечення (Software Development Kit (SDK), може бути інтегрована в уже існуючі програми з інших партнерських програм або в інформаційно-розважальні рішення виробників автомобілів.

Безпечний зв’язок з усіма доменами

Центральний міжмережевий інтерфейс CGW (центральний блок передачі даних) (Central Gateway) – це хаб (центр), що уможливлює підключення. Він забезпечує зв’язок з усіма доменами на всіх шинах передачі даних. Дочірні компанії Bosch «ETAS» та «ESCRYPT» забезпечують швидке і безпечне оновлення програмного забезпечення транспортного засобу через Інтернет (СОТА / FOTA). У той час, коли експерти ESCRYPT забезпечують комплексні рішення безпеки для захисту від маніпуляцій з програмним забезпеченням та крадіжок, експерти ETAS за допомогою відповідної архітектури і програмних компонентів забезпечують безпечне і надійне оновлення – навіть після численних модифікацій. Крім того, експерти ETAS удосконалили технології для застосування в автомобільній промисловості, які дозволяюь здійснити оновлення до семи разів швидше. Опираючись на багаторічний досвід у сфері автомобільної промисловості та безпеки, ETAS і ESCRYPT підтримують виробників транспортних засобів, беручи до уваги функціональну безпеку та автотранспортну кібер-безпеку.

Рішення щодо двоколісних транспортних засобів, націлені на підвищення зручності та безпеки

Bosch також приділяє велику увагу зростаючому попиту на «підключені» смарт-рішення для мотоциклів. Вбудований кластер (Integrated Connectivity Cluster) (ICC) є інформаційною системою, розробленою спеціально для мотоциклів. Він характеризується дисплеями різного розміру та з різною роздільною здатністю і, завдяки новітнім технологіям, є легким для читання у будь-яких ситуаціях. MySPIN для двоколісних транспортних засобів являє собою незалежну від апаратного забезпечення систему інтеграції смартфону для мотоциклів, моторолерів, eBikes (електричних мотоциклів) і транспортних засобів автомотоспорту. Ця система добре працює з кластером ІСС, але також може працювати на дисплеях інших двоколісних транспортних засобів. Цю технологію, доступну для застосування в автомобілях з 2014 року, було адаптовано для двоколісних транспортних засобів, і тепер вона забезпечує ідеальне рішення для підвищення зручності та безпеки, наприклад, надаючи інформацію про дорожні ситуації або можливість обмінюватися інформацією про параметри маршруту з іншими байкерами. mySPIN для двоколісних транспортних засобів є сумісним із смартфонами iОС та Android. Інформацію для розробників додатків щодо Комплектів розробника програмного забезпечення (SDK) для їх інтеграції в додатки можна отримати за електронною адресою: developer.myspin@bosch-softtec.com.

Інтегрована система «eScooter» від Bosch показує покращену взаємодію між окремими компонентами як «підключене» системне рішення. Ця система забезпечує легкий доступ через додатки – інтерфейс «людина-машина» (HMI) та/ або смартфон – до найбільш актуальної та надійної інформації: наприклад, про стан акумуляторної батареї, швидкість, залишковий пробіг, а також про поломки та результати діагностики. Функція «Забери мене додому» («take me home») може розрахувати оптимальний маршрут, а функція «протиугін» («anti-theft») попереджає власника eScooter через смартфон, якщо скутер зрушує з місця без його дозволу. Спільне використання, а також функції управління парком транспортних засобів також є частиною інтегрованої системи.

Сенсорні смарт-технології: Нове рішення щодо оптичних датчиків для додатків IоT

Мініатюрні датчики Bosch MEMS (мікроелектромеханічні системи) можна знайти в більшості електронних пристроїв – від смартфонів, ігрових приставок та планшетів до багатьох додатків транспортних засобів і систем безпеки, а також безлічі інших пристроїв. Незважаючи на мініатюрність, датчики є надзвичайно ефективними, що робить системи набагато безпечнішими, енергозберігаючими, а також більш зручними і простими у використанні. Датчики Bosch MEMS є “очима і вухами” мільйонів електронних пристроїв. На MWC 2017 Bosch представляє перше в світі рішення оптичних MEMS. Це рішення може бути використане для різних додатків в Інтернеті речей (IoT), наприклад, для віртуального управління побутовою технікою, планшетами і соціальними роботами.

Реєстратор транспортних даних (Transport Data Logger) забезпечує прозорість всього ланцюга постачань

Застосовуючи реєстратор «Transport Data Logger (TDL)», Bosch забезпечує прозорість всього ланцюга постачань. Будучи задіяним у відвантаженні чутливих промислових товарів, наприклад, промислових машин, і реєструючи такі необхідні вимірювані параметри, як температура, вологість, нахил та амортизація, TDL допомагає контролювати та відслідковувати процес доставки. Потім результати вимірювання документуються і візуалізуються через додатки для смартфонів і планшетів.

Оскільки межі кожного параметра можуть бути налаштовані індивідуально, будь-який параметр, який перевищує свої межі, простежується, тим самим гарантуючи, що кожний відповідний етап ланцюга поставок несе відповідальність сам за себе. У тому випадку, якщо параметр перевищує свої межі, TDL надає докази, які можна перевірити, і надійну індикацію можливого первинного і вторинного пошкодження. У разі, якщо ніякі межі не було перевищено, TDL надає докази ретельно проведеної поставки і безаварійного транспортного ланцюга. Таким чином, TDL забезпечує підвищену ефективність матеріально-технічного забезпечення (кожної логістичної ситуації). Це створює довіру і спокійні відносини між відповідними партнерами і надає важливі дані для оптимізації логістичних процесів.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка