Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Інформація для водіїв

В Україні слідом за правами «віртуальними» стануть і номерні знаки авто

23 жовтня Кабінет Міністрів України прийняв постанову про введення електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. А також підтримав проект закону про спрощення процесу присвоєння і видачі номерних знаків.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, – передає прес-центр МВС.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що в даний час підтвердженням наявності у водія права на керування транспортним засобом є посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, технічний опис яких затверджено відповідною постановою Кабінету Міністрів.

У разі відсутності при собі цих документів до водія застосовується адміністративне стягнення.

«Тільки за 9 місяців цього року до адміністративної відповідальності за ці порушення притягнуто близько 160 тис. Чоловік. Тому ми пропонуємо за бажанням громадянина і за допомогою відповідного мобільного додатка «Дія», яке почне працювати вже з грудня цього року, генерувати електронні права і техпаспорт », – зазначив Аваков.

За його словами, такі електронні документи будуть мати рівнозначну юридичну силу і так же ідентифікувати громадянина.

«Поліція повинна залучати до відповідальності не за відсутності при собі прав або техпаспорта, а за відсутність законних підстав для водіння», – вважає міністр МВС.

Слід зазначити, що даний проект був розроблений МВС спільно з Мінцифрою для реалізації завдання Президента України про введення держави в смартфоні.

Глава МВС також додав, що ще одним нововведенням буде впровадження віртуальних номерних знаків.

Проект закону, який передбачає зміну процесу реєстрації транспортних засобів – максимальне спрощення процесу присвоєння і видачі номерних знаків, підтримав уряд і згодом його розгляне Верховна Рада.

Раніше повідомлялося, що українські водії зможуть випробувати перший проект в рамках програми «Держава в смартфоні». Цифрові водійські права та інші документи можна буде пред’явити співробітникам поліції в смартфоні.

Також писалося про те, як українцям спростили доступ в «Електронний кабінет водія».

З останнім оновленням кабінету, тепер додали можливість авторизації через BankID ПриватБанку.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка