Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Інформація для водіїв

Чому горить лампочка ABS?

Все просто: якщо на панелі приладів загоряється піктограма АБС, значить система допомоги при гальмуванні несправна. Це не означає вихід з ладу всієї гальмівної системи, але розібратися в причинах цього і наслідки вважаємо за необхідне.

Що являє собою АБС

Антиблокувальна система не дає колесам «встати» при різкому гальмуванні, дозуючи силу уповільнення. АБС зазвичай збільшує гальмівний шлях, зате залишає водієві керованість. Сучасна система АБС може включати також антипробуксовочную систему, пристрої динамічної стабілізації і систему допомоги при екстреному гальмуванні (BAS). Комплекс таких систем працює на благо активної безпеки автомобіля.

Пристрій АБС включає в себе кілька основних компонентів в числі яких:

• Датчики швидкості обертання коліс і прискорення, розташовані безпосередньо на ступицях;

• Гідравлічний блок, що включає електромагнітні клапани, насос та гідроакумулятори (виконавчі пристрої);

• Електронний блок управління (ЕБУ), що забезпечує роботу системи в найбільш ефективному режимі. На основі зібраної з датчиків інформації пристрій посилає команди на виконавчі пристрої АБС.

Причини загоряння лампочки антиблокувальної системи

У нормі індикатор АБС на панелі приладів загоряється на кілька секунд і гасне при кожному запуску двигуна. Якщо піктограма в цей момент не відображається, система неактивна і потрібно її перевірка. Причин, чому загорілася лампочка ABS може бути кілька:

1. Обрив проводів;

2. Датчики ABS забруднені, відключені або вийшли з ладу;

3. Пошкоджено зубчастий вінець на ступиці колеса;

4. Не функціонує електронний блок управління системою.

Незалежно від того, з якої причини горить ABS, штатний бортовий комп’ютер збирає інформацію про неполадки і аналізує її, щоб згенерувати код помилки. На виявлення конкретної несправності вказує той самий, сигнальна лампа.

Чим небезпечна поломка ABS

Якщо індикатор не світиться через перегорілі лампочки, вирішити проблему не складе труднощів. Просто замініть її на нову самостійно або за допомогою співробітників сервісу. У тому випадку, якщо індикатор антиблокувальної системи загорівся під час руху автомобіля, будьте гранично уважні при різкому гальмуванні. Звичайно, повної втрати управління не відбудеться, але занести машину може.

Що можна зробити до поїздки в автосервіс?

При виявленні порушень в роботі АБС необхідно провести візуальний огляд елементів системи.

1. Перевірка електронного блоку управління на наявність води всередині пристрою і пошкоджень корпусу проводиться після відключення гальмівних трубок і проводів. Блок ЕБУ розташований поруч з розподільником гальмівних зусиль. Якщо ви виявили рідину, прилад необхідно продути і просушити. Для забезпечення безпеки важливо від’єднати акумулятор.

2. Справність запобіжників також можна перевірити своїми силами. Кілька електронних компонентів, що відносяться до антиблокувальною системою, знаходяться на загальній панелі під капотом.

3. Проводи, підключені до датчиків на колесах, бажано теж оглянути. Для цього, підійміть кузов авто домкратом так, щоб область ступиці колеса була добре видна. Така перевірка дозволяє виявити чи злетіли з кріплень або пошкодженіі дроти.

Якщо після описаних дій лампочка ABS продовжує горіти, перевірте активність системи в русі. Розженіть машину до 40 км \ год і різко натисніть педаль гальма до упору в підлогу. При справному АБС відчувається вібрація, при відключеній антиблокувальній системі посмикування відсутні. Для проведення ретельного обстеження компонентів АБС, машину необхідно доставити в перевірений автосервіс. Майстри з допомогою автотестера проведуть комп’ютерну діагностику і проаналізують код помилки антиблокувальної системи. Іноді усунути проблему можна «скинувши» помилку зняттям акумуляторної клеми.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка