Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Інформація для водіїв

Українські автомобілісти зможуть їздити без прав

Поряд з електронної страховкою, в країні з’являться електронні водійські посвідчення

Незабаром українські водії отримають право законно забувати права вдома. Міністерство цифровий трансформації України вже найближчим часом запустить пілотний проект, в рамках якого автолюбителям не обов’язково матиме при собі оригінал посвідчення водія.

Про це 27 вересня заявив глава відомства Михайло Федоров в ході презентації проекту «Держава в смартфоні» в Запоріжжі.

У чому саме полягатиме новація, чиновник детально не пояснив. Обмежився лише повідомленням, що водії зможуть використовувати «електронні права у себе в смартфоні». Чи буде це звичайне фото посвідчення, або окремий додаток – неясно.

Треба сказати, що ця ідея зовсім не нова. Ще в 2018 році в парламенті реєстрували в Раді законопроект, що пропонує узаконити електронні права і страховки.

А з минулого року українці можуть не брати з собою паперовий поліс автоцивілки – досить знімка документа.

Однак і така «оцифровка» є умовною. Справа в тому, що влада мають усю необхідну інформацію про видані водіям правах і виписаних страховках. І можуть запросто перевірити її в державних реєстрах. Складність реалізації повноцінної бездокументарній схеми полягає лише в організації доступу правоохоронців «в полях» до баз даних, а також ідентифікації особистості водія.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка