Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Інформація для водіїв

Неприємний запах в машині. Основні причини цього явища

Важкий запах в салоні машини – проблема, відома багатьом. Від такого «аромату» може розболітися голова і буде постійне погане самопочуття. Зате запах квітів і фруктів заряджає хорошим настроєм і додає енергії. Знайти джерело поганого амбре, а потім прибрати його іноді дуже складно. Як позбутися від запаху в машині розповімо в цій статті.

Основні причини виникнення неприємного запаху

  1. Куріння в машині. Сигаретний дим вміє проникати глибоко в матеріали салону, накопичується там і довго нагадує про себе навіть якщо в машині більше не курять. Тому в машині курця завжди стоїть характерний запах. Через нього деякі покупці навіть торгуються, тому що їздити в такому автомобілі без хімчистки складно.

  2. Залишки їжі. Деякі люди влаштовують перекус прямо в машині. Залишки їжі починають пахнути через пару днів, а через пару років така какофонія ароматів просочує всю машину.

  3. Перевезення дітей і тварин. Тут пояснювати не треба – «сімейні» автомобілі потребують регулярного чищення.

  4. Висока вологість. Взимку і кожен раз після дощу в салон може потрапляти багато води, часто змішаної з реагентами. У герметичному просторі автомобіля волога погано випаровується, а значить з часом утворюється цвіль зі знайомим всім запахом болота.

Як усунути неприємний запах в автомобілі

Сучасна хімічна промисловість пропонує масу ефективних засобів боротьби з неприємним запахом в салоні. Незалежно від того, який спосіб усунення запахів ви виберете, необхідно, перш за все:

• виявити і знешкодити джерело «аромату», добре провітрити машину;

• ретельно очистити, вимити і висушити місце забруднення, протерти всі пластикові та металеві елементи салону;

• пропилососити важкодоступні місця і текстильні поверхні, звернутися при необхідності в хімчистку;

• замінити салонний фільтр, перевірити роботу кондиціонера і вентиляції, а при необхідності зробити чистку кліматичної установки за допомогою спеціальної хімії або в техцентрі.

Пам’ятайте, елементарні правила гігієни допоможуть зберегти свіжість і чистоту в машині надовго.

            Ароматизатори та аерозолі

Освіжувачі повітря в вигляді підвісок на дзеркалі заднього виду, різних ємностей з пахучим гелем і всякими рідинами швидко прибирають неприємний запах, але вистачає їх на час, а потім сморід повертається. Все тому, що такі «вонючки» маскують поганий запах, але не прибирають його причину.

               Очищення салону

  

Найбільш поширеними способами боротьби з неприємними запахами є обробка салону паром з антибактеріальним ароматизованим препаратом. Повна нейтралізація смердючих ароматів займає 2-3 хвилини. Після цього всі двері і вікна машини закриваються приблизно на годину, а потім очищений від стійких запахів автомобіль ретельно провітрюють і витирають осів конденсат звичайної сухою ганчіркою.

    Ефективний метод боротьби з неприємним запахом – озонування. Дорогу процедуру можна знайти в списку послуг більшості великих детейлінг-центрів. Озонування являє собою процес глибокої обробки твердих поверхонь і тканин озоном, що генерується за допомогою спеціального приладу. На першому етапі очищення салону від грибків і бактерій відбувається при включеному вентиляторі авто протягом 20 хвилин, а після його виключення апарат працює самостійно ще 20 хвилин. Коли озонування завершено, машину провітрюють і проводять вологе прибирання салону.

Обробка спеціальними засобами

•Харчова сода

Улюблений багатьма домогосподарками бікарбонату натрію потрібно розсипати по тканинній оббивці салону і залишити на 12 годин. За цей час порошок вбирає неприємні запахи і потім забирається пилососом. Водним розчином соди можна вивести легкі плями з тканини, а ще обробити обшивку, щоб позбутися від плівки жирних слідів.

•Активоване вугілля

Таблетки активованого вугілля є прекрасним адсорбентом, тому якщо розставити відкриті ємності з таблетками в різних місцях салону, в тому числі і в багажнику, погані запахи поступово підуть.

• Оцет

Особливістю оцтової есенції є її здатність вступати в реакцію і нейтралізувати інші хімічні речовини. Для усунення неприємних запахів можна залишати контейнер з 100 мл оцту на ніч. Повторювати процедуру потрібно кожен день протягом тижня.

• Аміак

Ще один сильнодіючий адсорбент використовується точно також як оцет, тільки обсяг речовини не повинен бути більше 10-15 мл. Після аміаку потрібно провітрювати салон, так як він може накопичитися в повітрі до стану нестерпного задухи.

Технічні запахи

Як відомо, автомобіль – складний технічний пристрій, що складається з десятків систем. Робочі рідини, необхідні для нормальної про роботи вузлів і агрегатів, також можуть стати причиною неприємного запаху.

  1. Бензин. Салон карбюраторного автомобіля з механічною подачею палива завжди пахне бензином. Навіть якщо подібний транспортний засіб просто виявилося поруч, «аромат» палива проникає всюди. На щастя, більшість сучасних авто інжекторного типу і постійне амбре від пального нам не загрожує.

  2. Каталізатор. У довгій поїздці цей прилад розжарюється, тому, як тільки на нього потрапляє вода у вигляді атмосферних опадів, утворюється пара, який затягується системою вентиляції в салон. Досить просто відкрити вікна і запах швидко піде.

  3. Зчеплення. При некоректній роботі механічної коробки перемикання передач пластиковий диск зчеплення може виділяти неприємний і досить їдкий запах. Особливо явно він відчутний, коли з педаллю зчеплення працює новоспечений водій і «палить» трансмісію.

  4. Радіатор. Злегка солодкуватий запах з’являється, якщо радіатор грубки салону почав протікати. Визначити несправність можна по зміні рівня охолоджуючої рідини.

  5. Фільтр салону. Якщо ви відчули запах цвілі, особливо при включеному кондиціонері, згадайте, коли ви в останній раз міняли салонний фільтр. Бактерії в складках фільтра можуть стати причиною не тільки запаху, але алергічного кашлю.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка