Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Інформація для водіїв

Мийка двигуна автомобіля

Навіть в музеях автомобілі припадають пилом, чого вже говорити про машини в нашій країні, то з брудом на дорогах, то зі сльотою. Мова йде не тільки про курному кузові машини, але і про забруднення, прихованому від очей водія. В підкапотному просторі, на двигуні неминуче накопичується дорожній пил, залишки відпрацьованого моторного масла та інших технічних рідин. Крім неохайного зовнішнього вигляду деталей, товстий шар бруду може стати причиною несправності двигуна.

  Грязьова «кірка» заважає нормальній тепловіддачі, чому двигун може перегрітися і втрачає потужність, а через підвищення температури всередині моторного відсіку може вирости витрата палива. Забруднена поверхня добре проводить електричний струм, від цього можуть бути проблеми з запуском. При виникненні проблем з герметичністю систем тільки очищені від бруду місця з’єднання дозволять своєчасно виявити витік технічні рідини. Як помити двигун автомобіля якісно і без шкоди для дорогого силового агрегату? Давайте розбиратися.

                                                      Технології

   Існує кілька способів професійного очищення двигуна від забруднень. Залежно від ступеня забруднення і наявності спеціального устаткування в технічному центрі можна вибрати оптимальний варіант.

   До недавнього часу найбільш поширеною залишалася мийка двигуна автомобіля за допомогою апарату високого тиску із застосуванням спеціальних засобів для чищення. Найчастіше автовласники самостійно «вимивають» бруд з-під капота саме таким способом. Однак, використання великої кількості води в процесі чищення може викликати серйозний збій в системі запуску двигуна, роботі акумулятора і, звичайно, утворення іржі на різних ділянках. Фахівці з досвідом проводять ретельну підготовку перед тим, як почати мийку. Після неї всі вимиті поверхні добре просушують за допомогою компресора, пилососа або на свіжому повітрі. І все ж, пам’ятайте, що жодна автомийка не візьме на себе відповідальність за технічні несправності, які можуть з’явитися потім.

                                     Мийка двигуна з використанням автохімії

   Щодо безпечним способом очищення не сильно забруднених деталей ДВС і суміжних вузлів є мийка за допомогою хімічно активних складів. При такому сценарії суху пил і затверділі шматочки бруду попередньо зчищають вручну, а потім наносять діючу речовину для очищення масляних плям та інших забруднень. Через деякий час залишки бруду витирають сухими серветками або ганчірками. При цьому, необхідно знати, що лаковані і хромовані деталі, а також тендітні роз’єми чистити щіткою і заливати спеціальним засобом категорично не можна.

    Недоліком цього способу очищення двигуна є велика витрата дорогих складів, а також трудомісткий процес приведення робочих поверхонь в порядок. Дістати деякі елементи двигуна вручну досить важко, а часом просто неможливо. Крім того, пластикові деталі можуть зруйнуватися під впливом хімікатів і сильного натиску на ганчірку, тому такого роду роботу краще довірити професіоналам, здатним забезпечити захист вразливих поверхонь.

Правила мийки двигуна за допомогою води

• Мотор треба мити «теплим», давши трохи охолонути після їзди. Оптимальна температура – 40 градусів.

• Не забудьте скинути клеми з акумулятора, а якщо на них був захисний склад – поновіть його.

• Блок сигналізації і повітрозабірник краще прикрити якимось пакетом, щоб туди не потрапляла вода. Будь-яка електрика страждає від води.

• Приділіть увагу заводським наклейкам – деякі з них теж треба вкрити.

• Чи не мочіть шумоізоляцію капота або не закривайте його його, якщо вирішили її відмити. Справа в тому, що у деяких машин вона провисає, якщо капот після миття відразу закривають.

                                        Суха мийка двигуна за допомогою пари

    Очищення двигуна парою процес швидкий і ефективний. Процедура виконується з використанням потужного парогенератора зі шлангом і декількох насадок, що дозволяють очистити навіть важкодоступні отвори, стики і порожнини. Дана технологія дає можливість без контакту з поверхнею мотора легко видаляти складні забруднення. затверділі, маслянисті відкладення і бруд з підкапотного простору. Обробка сухою парою не шкодить вузлів і електропроводці і повністю виключає потрапляння води на свічки і елементи повітрязабірників, а також значно знижується ризик утворення корозії металу.

    Важливо, що після чистки парою двигун залишається майже сухим, тобто проблем з запалюванням і не виникне. У великих сервісних центрах можна замовити послугу мийки двигуна парою з гарантією. Будь-яка несправність двигуна, що виникла після проведення робіт, в цьому випадку, буде частково усунена за рахунок СТО. На жаль, цей вид мийки коштує досить дорого і необхідний тільки в разі серйозного забруднення моторного відсіку.

                                                          Воднева мийка

   Одним з найбільш прогресивних способів очищення внутрішньої поверхні двигуна від забруднень є мийка за допомогою водневої станції. Спеціальний апарат, що генерує водень, підключається прямо до акумулятора автомобіля. Після запуску система починає подавати для видалення нагару горючу суміш, що надходить через повітрозабірний патрубок. Під впливом сгораемого водню частки нагару в двигуні відокремлюються від стінок і вилітають через вихлопну систему авто.

    Таким чином, очищаються поршні, газорозподільний механізм, турбіни і клапани ЄДР, а також елементи вихлопної системи, в тому числі сажові фільтри і каталізатор. Вважається, що результат водневої мийки особливо видно у автомобілів не з бензиновим, а з дизельним двигуном. Сам процес очищення займає приблизно 50 хвилин, за цей час через мотор проходить близько 100 л водню. Звичайно, самостійно почистити ДВС і пов’язані з ним системи не вдасться, необхідні грамотні фахівці і професійне обладнання.

    Безперечно, чисті двигун і підкапотний простір забезпечують безпечну та довговічну експлуатацію авто. З урахуванням режиму використання та віку машини експерти рекомендують проводити профілактичну мийку системи ДВС не рідше одного разу на рік.

Якщо ви вирішили помити двигун автомобіля вперше або у вашого авто виникли несправності після мийки, проконсультуйтеся у фахівців технічних центрів FAVORIT MOTORS. Досвідчені майстри, постійно підвищують кваліфікацію у автовиробників, підкажуть найбільш підходящий спосіб мийки або виконають всі необхідні роботи по ремонту з гарантією. Ми використовуємо тільки сучасне обладнання і оригінальні матеріали. Ви залишитеся задоволені вартістю послуг і рівнем нашого клієнтського сервісу.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка