Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Інформація для водіїв

Чому двигун втратив потужність?

Причини падіння потужності двигуна

• Для нормальної роботи мотора потрібна правильна паливна суміш. Якщо вона погано підпалюється, машина працює в півсили. До того ж, у раптом ослаблі мотора плавають обороти, і він починає троить, а іноді зовсім відмовляється заводитися. Чомусь, багато водіїв записують до лав винних свічки запалювання або котушки, хоча причина в «рідині», яку вони залили на останній АЗС.

• Брудний повітряний фільтр теж може відняти у автомобіля енну кількість кінських сил. Для правильного «коктейлю» з горючої суміші потрібна певна кількість повітря, щоб потрапляє в циліндр паливо згорали повністю. Забитий фільтр не може пропустити потрібну кількість кисню і пропорція горіння в циліндрах порушується. Звідси і сажа на свічках, пропуски запалювання і підвищена витрата палива.

• Цей фільтр, за аналогією з повітряним, теж в списку підозрюваних. Якщо він забитий, то в двигун потрапляє недостатня кількість пального, порушується система харчування мотора, чому він видає неповну потужність.

• Ще одна причина, чому мотор не тягне, – зношені або зарослі сажею свічки і вийшли з ладу котушки запалювання. Двигун троїть, обороти плавають, а потужності не вистачає. Це може бути результатом їзди на поганому паливі.

• Зниження потужності двигуна трапляється через перескочити зі свого місця ременя або ланцюга газорозподільного механізму. Це змінює фазу газорозподілу, і циліндри наповнюються робочою сумішшю неправильно. Також порушується процес видалення відпрацьованих газів.

• Серед винних можуть виявитися відпрацювали своє циліндри. Потужність мотора падає через недостатню компресії: тиску не вистачає для нормального стиснення паливної суміші і її займання.

Тут же згадаємо про забиті паливні форсунки. Порушується процес розпилення палива. Суміш виходить недостатньо насиченою для нормальної роботи двигуна.

• Ще один пункт в цьому списку причин – слабо прогрітий мотор. У «холодному» двигуні масло густіше і воно сильніше чинить опір руху. Силовий агрегат може постійно залишатися «недогріти», якщо несправний термостат. На повну потужність авто не поїде.

• Знесилений мотор часто є наслідком засмічення вихлопної системи: наприклад, забився каталізатор або зам’яті труби системи випуску. Порушена система видалення відпрацювала суміші забирає у машини помітне число коней.

• Наступна причина, чому двигун не тягне – несправне працює паливний насос. Неякісне паливо з суспензією бруду може забити його, порушивши необхідний рівень вступника пального. Найчастіше таке трапляється у любителів їздити «на парах», що залишають в баку мінімум. Мало того що бензонасос збирає з дна рідину, так ще зношується з підвищеною швидкістю. Сюди додамо негерметичну паливну магістраль, в яку може засмоктуватися повітря.

• Проблема може чекати в коробці передач. Усередині складної деталі маса приводів знизити тягу двигуна. Зазвичай такий варіант залишають без уваги, а дарма. Один з головних агрегатів, відповідальних за динаміку автомобіля, може стати проблемою через яку від мотора на колеса передається не вся потужність. Просто відбувається це поступово, найчастіше непомітно для водія, який починає щось підозрювати через час. Потім починаються пошуки несправності в свічках, котушках і поганому паливі, а проблема може бути серйозніше. Так що цей пункт ми залишимо тут як нагадування, що таке теж можливо.

• У турбованих моторів шансів розгубити свої сили більше. Несправний турбокомпресор, негерметичність магістралей, некоректно працююча система управління тиском повітря і багато чого ще. Всі ці несправності з різним ступенем тяжкості впливають на те, як машина їде.

• Нагадаємо про природний знос двигуна, з якого з роками вийшла вся спритність. Навіть якщо автомобіль в задовільному стані і все в ньому працює, то загальний знос всіх його складових складають невеселу картину знесиленого мотора.

• Останній пункт в цьому списку найнесподіваніший. Двигун може втратити сили через … спущених коліс. Недостатньо накачані шини забирають у мотора частина його коней, машина гірше розганяється і управляється.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка