Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Інформація для водіїв

Поради з експлуатації акумулятора

На що необхідно звернути увагу при покупці акумулятора?

Кількість електронного обладнання в автомобілях, що постійно збільшується, і нові технології, такі як старт-стоп системи і системи рекуперації енергії гальмування, вимагають використання високоефективних акумуляторів. Отже, частий запуск двигуна швидко виснажує будь-який традиційний акумулятор.

Для порівняння, спеціальні моделі акумуляторів Bosch, такі як S5A ( AGM)і S4E (EFB),виробляють набагато більше енергії і витримують більшу кількість циклів заряджання.

Чому перевіряти стану акумулятора дуже важливо?

Чи знаєте ви, який поточний стан вашого акумулятора? Більшість водіїв не замислюються про це, поки не станеться поломка або автомобіль не перестане заводитись. Найкращим рішенням є регулярна перевірка стану енергопостачання автомобіля, у т.ч. акумулятора, проведена на СТО Бош Авто Сервіс.

Ви також можете виконати цю перевірку самостійно, використовуючи зарядні пристрої С3 або С7 від Bosch. Така перевірка швидко, легко і без будь-якого ризику гарантує готовність автомобіля до роботи в будь-який час і повне зарядження його акумулятора. За допомогою С7 ви також можете заряджати повністю розряджений акумулятор, натиснувши лише на одну кнопку.

Яка основна причина поломок?

Чи знаєте ви, що кожна третя поломка автомобіля припадає на несправність акумулятора. Але не завжди проблемою є сам акумулятор. Інші компоненти також можуть бути причиною несправності. Іншими словами, заміна акумулятора не вирішить проблему, якщо ваш автомобіль не заводиться. Тому рекомендуємо виконати пошук інших можливих причин, щоб уникнути чергової поїздки на СТО – це заощадить ваші час, гроші і нерви.

Які найпоширеніші причини виникнення несправностей?

Крім тривалого зберігання акумулятора, однією з основних причин його несправності є так зване повне розрядження. Цей феномен характеризується моментальним і повним вивільненням ємності акумулятора. Пошкодження акумулятора, залишеного в такому стані, може мати досить серйозні наслідки, і чим серйозніші, чим триваліший простій автомобіля. Наслідки: втрата потужності, неможливість повторного заряджання, значне скорочення терміну служби.

Чому взимку виникають визначені проблеми?

Ви будете здивовані: акумулятори люблять холод. У літню спеку вони зношуються значно швидше, ніж холодною зимою. Проте через в’язке , холодне моторне мастило акумулятору доводиться справлятися з більшими навантаженнями, що у свою чергу призводить до утворення дефектів.

10 причин розрядження акумулятора:

1. Коротке замикання в електросистемі

При виникненні короткого замикання значна частина струму залишає акумулятор за дуже короткий період часу і перетворюється в тепло.

2. Світлові прилади автомобіля залишилися увімкненими

Світлові прилади автомобіля споживають велику кількість енергії, тому їх необхідно вимикати на час паркування.

3. Додаткове нагрівання

Якщо вентилятор додаткового нагрівання не вимикається при недостатній напрузі, це призведе до повного розрядження акумулятора. Це також станеться, якщо встановлений акумулятор має занадто малу ємність.

4. Несправний генератор

Якщо акумулятор не заряджається від генератора під час руху, він є єдиним джерелом енергії для блоку управління та іншого електричного обладнання аж до його повного розрядження.

5. Несправний регулятор генератора

Якщо регулятор генератора несправний, відбудеться або повне розрядження в результаті неправильного заряджання, або акумулятор буде заряджений надлишково.

6. Несправність блоку управління

Якщо блоки управління не відключаються при вимиканні двигуна, вони продовжують споживати енергію, що призводить до повного розрядження акумулятора.

7. Модифікація електричного обладнання

Додаткове електричне обладнання, таке як, наприклад, обігрів сидіння, зазвичай отримує енергію від прикурювача, що також призводить до швидкого розрядження акумулятора.

8. Установлення невідповідного акумулятора

Щоб не скорочувати термін служби, заміна несправних акумуляторів завжди повинна проводиться на акумулятор того ж типу.

9. Короткі поїздки

У коротких поїздках кількість спожитої енергії більша, ніж може повернути генератор. Тому взимку краще не використовувати додаткове обладнання (обігрів сидіння, радіо і т.п.).

10. Радіо, ТВ, DVD, холодильник

Радіо, навігаційні системи та інше обладнання розважального характеру споживають велику кількість енергії, що призводить до повного розрядження акумулятора, якщо він недостатньо заряджений.

Як допомогти вашому акумулятору?

Зарядні пристрої С3 і С7 від Bosch швидко і легко повертають акумулятори до життя. С7 без проблем заряджає навіть повністю розряджені акумулятори. З ними зима не викличе особливої проблеми. Наскільки безпечне повторне заряджання акумулятора?

Не варто хвилюватися! Електронні системи зарядних пристроїв С3 і С7 від Bosch автоматично перевіряють, скільки заряду необхідно вашому акумулятору або який заряд він здатний прийняти, роблячи це незалежно від типу акумулятора. Але повторне заряджання повністю безпечне в буд-якому разі: наявність тільки однієї кнопки управління робить використання простим, а контакти залишаються знеструмленими, якщо не підключені або неправильно підключені до клем. Це означає, що ви можете заряджати акумулятор без будь-якого ризику і, якщо потрібно, без видалення його з автомобіля.

8 способів подовжити термін служби АКБ

1) Регулярно перевіряйте напругу, рівень заряду і пускову потужність акумулятора, а також втрату енергії в автомобілі.

2) Видаляйте акумулятор перед постановкою автомобіля на зимову стоянку. Порада: зберігайте акумулятор у прохолодному місці.

3) Здійснюйте огляд акумулятора як мінімум двічі на рік або раз на місяць взимку (в умовах морозу) у випадку, якщо акумулятор старий.

4) Переконайтеся, що акумулятор надійно закріплений у акумуляторному відсіці, його металеві деталі змащені, а контакти щільно затягнуті.

5) За можливості уникайте повного розрядження акумулятора (наприклад, якщо залишилися увімкненими світлові прилади).

6) Натисніть педаль зчеплення під час запуску двигуна, щоб скоротити опір стартера, а отже, споживання енергії.

7) Перед запуском двигуна вимкніть все додаткове обладнання, наприклад, радіо, кондиціонер або додатковий обігрів.

8) Після тривалого періоду простою видаліть акумулятор і підключіть його до зарядного пристрою з електронним управлінням.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка