Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Інфо

Коли потрібно заправляти кондиціонер

 

 

Практично жоден сучасний автомобіль не обходиться без кондиціонера. Цей агрегат не тільки допомагає підтримувати в салоні комфортну температуру і вологість, але і очищає повітря від пилу, неприємних запахів. Виробники завжди радять регулярно виконувати заправку кондиціонера, проте багато автовласників ігнорують ці рекомендації. Спробуємо розібратися, чому ця процедура так важлива і коли слід її робити.

Навіщо потрібна заправка автокондиціонера

Умови, в яких працює кондиціонер в авто, досить несприятливі: він схильний до дії вібрації, різких перепадів температур, пилу і парів різних технічних рідин. Все це не може не позначитися на роботі пристрою. Найбільш вразливі елементи кондиціонера -його нарізні сполучення: стан ущільнювачів з часом неминуче погіршується, що і стає причиною витоку фреону, що циркулює в системі. Це призводить до прискореного зносу різних елементів), а в подальшому – до виходу з ладу компресора і всієї системи.

Коли робити заправку

Більшість виробників радять заправляти автокондиціонер не менше, ніж раз на 2 роки, якщо автомобіль порівняно новий (менше 6 років). На машинах старше 6 років заправку рекомендується робити щорічно.

Важливо відзначити: ці терміни приблизні і вірні тільки для тих кондиціонерів, які працюють справно. Якщо ви помітили явні неполадки в роботі пристрою, то слід якомога швидше звернутися в СТО для діагностики,  заправки або ремонту. Ознаки можливих проблем – нестабільна  робота кондиціонера,  нетиповий сильний шум, подача повітря з перебоями, погане охолодження.

Чому не варто заправляти кондиціонер самостійно

Для правильної заправки кондиціонера необхідно професійне обладнання: воно дозволяє точно контролювати обсяг заправленого фреону і тиск в системі .Якщо залити занадто багато або занадто мало холодоагенту, то кондиціонер може просто не запуститися або вийти з ладу з часом.

Крім того, всупереч розхожій думці, не можна просто «долити» фреону в кондиціонер до потрібного рівня: слід спочатку відкачати вміст системи, а тільки потім заправити необхідну кількість фреону і масла. При цьому дотримується правильне співвідношення обсягу технічних рідин. Не можна також змішувати різні типи масел і холодоагентів.

 

Як проводиться заправка кондиціонера в автосервісі

• Із системи відкачується весь вміст (фреон і масло). Отриманий холодоагент зважується і очищається.

• Проводиться відкачка повітря (вакуумування), що необхідно для того, щоб перевірити герметичність системи.

• Якщо все в порядку, то в кондиціонер впорскується масло, а потім вводиться необхідну кількість фреону. Також додається флюоресцентна фарба – вона потрібна для того, щоб легко знаходити витоку за допомогою ультрафіолетового ліхтаря.

• По завершенні заправки перевіряється тиск в кондиціонері.

 

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка