Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Інформація для клієнтів та водіїв

Коли потрібно заправляти кондиціонер

 

 

Практично жоден сучасний автомобіль не обходиться без кондиціонера. Цей агрегат не тільки допомагає підтримувати в салоні комфортну температуру і вологість, але і очищає повітря від пилу, неприємних запахів. Виробники завжди радять регулярно виконувати заправку кондиціонера, проте багато автовласників ігнорують ці рекомендації. Спробуємо розібратися, чому ця процедура так важлива і коли слід її робити.

Навіщо потрібна заправка автокондиціонера

Умови, в яких працює кондиціонер в авто, досить несприятливі: він схильний до дії вібрації, різких перепадів температур, пилу і парів різних технічних рідин. Все це не може не позначитися на роботі пристрою. Найбільш вразливі елементи кондиціонера -його нарізні сполучення: стан ущільнювачів з часом неминуче погіршується, що і стає причиною витоку фреону, що циркулює в системі. Це призводить до прискореного зносу різних елементів), а в подальшому – до виходу з ладу компресора і всієї системи.

Коли робити заправку

Більшість виробників радять заправляти автокондиціонер не менше, ніж раз на 2 роки, якщо автомобіль порівняно новий (менше 6 років). На машинах старше 6 років заправку рекомендується робити щорічно.

Важливо відзначити: ці терміни приблизні і вірні тільки для тих кондиціонерів, які працюють справно. Якщо ви помітили явні неполадки в роботі пристрою, то слід якомога швидше звернутися в СТО для діагностики,  заправки або ремонту. Ознаки можливих проблем – нестабільна  робота кондиціонера,  нетиповий сильний шум, подача повітря з перебоями, погане охолодження.

Чому не варто заправляти кондиціонер самостійно

Для правильної заправки кондиціонера необхідно професійне обладнання: воно дозволяє точно контролювати обсяг заправленого фреону і тиск в системі .Якщо залити занадто багато або занадто мало холодоагенту, то кондиціонер може просто не запуститися або вийти з ладу з часом.

Крім того, всупереч розхожій думці, не можна просто «долити» фреону в кондиціонер до потрібного рівня: слід спочатку відкачати вміст системи, а тільки потім заправити необхідну кількість фреону і масла. При цьому дотримується правильне співвідношення обсягу технічних рідин. Не можна також змішувати різні типи масел і холодоагентів.

 

Як проводиться заправка кондиціонера в автосервісі

• Із системи відкачується весь вміст (фреон і масло). Отриманий холодоагент зважується і очищається.

• Проводиться відкачка повітря (вакуумування), що необхідно для того, щоб перевірити герметичність системи.

• Якщо все в порядку, то в кондиціонер впорскується масло, а потім вводиться необхідну кількість фреону. Також додається флюоресцентна фарба – вона потрібна для того, щоб легко знаходити витоку за допомогою ультрафіолетового ліхтаря.

• По завершенні заправки перевіряється тиск в кондиціонері.

 

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка