Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Інформація для водіїв

Електромобіль-конструктор: мотори і привід від Bosch

 

Електромобіль-конструктор: мотори і привід від Bosch

Компанія Bosch – без сумніву, один з найвідоміших виробників електроніки; причому в автомобільному світі Bosch займає позиції чи не краще, ніж в світі звичайної побутової техніки. Сьогодні Bosch – це один з ключових виробників різних компонентів: починаючи від банальних свічок запалювання або двірників і закінчуючи датчиками для автономної їзди.
Схоже, що компанія Bosch вирішила зайняти свою нішу і в швидко розвивається класі електромобілів. Як це зробити? Звичайно, запропонувати будь-якої ключовий компонент електромобіля; тобто стати важливим постачальником, від якого залежить створення електрокара. Подібних ключових компонентів може бути два – або акумулятор (потрібні свої напрацювання в галузі хімії); або привід (електромотор, ось тут компанія Bosch сильна). У результаті восени 2017 дебютував вузол Bosch e-Axle: модульна конструкція приводу електромобіля – електромотор, трансмісія, блок силової електроніки.

Компанія Bosch акцентує увагу на кількох ключових перевагах: єдиний блок, який простий в установці на електромобіль; оптимізовані розміри і комплексна система охолодження; мінімальна кількість з’єднують кабелів. А ще – варіативність по потужності, моменту, що крутить, виконуваних завдань. Наприклад, презентований блок Bosch e-axle був оснащений електромотором потужністю близько 150 кВт (близько 204 л.с.) і 1-ст. редуктором; він міг забезпечити близько 2 000 Нм крутного моменту «на колесах».
Однак у програмі компанії Bosch e-Axle відзначено, що модулі можуть бути оснащені електромоторами потужністю 50-300 кВт (70-400 к.с.) і забезпечувати крутний момент 1000-6 000 Нм «на колесах». Цього діапазону вистачить, щоб «перекрити» найрізноманітніші класи електромобілів: починаючи від невеликих моделей В-класу, продовжуючи великими преміум-седанами або споркаров, і закінчуючи невеликими вантажівками повною масою до 7,5 тонн. Блоки Bosch e-Axle спроектовані для установки на передній або задній осі електромобіля.
Але що це будуть за електромобілі? А може – заряджає гібрид? Поки на ці питання немає відповідей. У компанії Bosch є невеликий досвід виробництва електромоторів для гібридів і компактних електрокарів; плюс представники компанії заявляють, що серійне виробництво Bosch e-axle почнеться в 2019 року – але для кого, для чого? … Поки не ясно: поживемо – побачимо.
 

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка