Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Свічки запалювання Bosch: 5 заводів і 13 мільярдів свічок за 113 років.

  • Заводи Bosch у п’яти країнах сумарно виробляють понад 3360 типів свічок із 31 варіантом конструкції електроду
  • Щороку авторинок поповнюється 350 мільйонами екземплярів свічок виробництва Bosch
  • Свічки Bosch були встановлені на трьох болідах Гран-Прі Італії
  • Свічки запалювання Bosch Super W9EC0 «підкорили» космос: у рамках експерименту на одному з шатлів NASA

Більшість провідних європейських, азійських і американських автовиробників наразі використовують свічки запалювання Bosch при конвеєрній комплектації своєї продукції. І це не дивно, адже з моменту отримання патенту 1902 року й донині інноваційні розробки компанії Bosch вважаються еталоном якості, запорукою надійного запалювання, ККД і тривалого терміну служби двигуна внутрішнього згоряння автомобілів. Bosch у тісній співпраці з автовиробниками розробляє моделі свічок, які ідеально відповідають вимогам конкретного двигуна. А якщо говорити про ринок післягарантійного обслуговування, свічки Bosch ніколи не поступалися і не поступатимуться за якістю продукції, що постачається для первинної комплектації автомобілів.

380 тисяч «свічкових» кілометрів Bosch

З усього асортименту продукції найдовше компанія Bosch виробляє саме свічки запалювання. З моменту виходу на ринок першої партії свічок запалювання минуло 113 років. Тоді Роберт Бош, засновник компанії, особисто розробив свічку запалювання, з’єднану із магнето високої напруги, для бензинового двигуна Карла Бенца. З 1902 року на заводах Bosch вже випущено понад 13 мільярдів свічок. Обсяг виробництва настільки великий, що якщо викласти в одну лінію всі свічки Bosch, довжина ланцюжка сягне близько 380 тисяч кілометрів, що дорівнює відстані від Землі до Місяця.

П’ять заводів – єдині стандарти

Щоб задовольнити чималий попит на свічки запалювання Bosch, а також забезпечити безперервний процес постачання і наявність повного асортименту свічок, що складається з 3360 типів, їх виробляють п’ять власних сучасних заводів із єдиними стандартами якості. Йдеться про бразильський завод у місті Арату, китайський – у Нанкіні, російський – в Енгельсі, індійський – у Наганатхапурі та німецький – у Бамбергу.

Незалежно від локації заводу якість продукції завжди залишається незмінною, відповідно до єдиних стандартів. Водночас кожен завод по-своєму унікальний. Наприклад, особливістю заводів у Бамбергу та Нанкіні є те, що тільки у цих двох точках здійснюється виробництво платинових свічок. Для цього німецький і китайський заводи обладнані дорогими лінійками лазерного зварювання – laser welding. Варто відзначити також, що китайський завод у Нанкіні наразі є найбільшою інвестицією, будь-коли зробленою компанією Bosch в розвиток виробництва. Заводи в Індії та Бразилії «спеціалізуються» на виробництві свічок для малих двигунів і двоколісного транспорту. Завод в Енгельсі є найбільшим у Росії підприємством, що виробляє широкий асортимент свічок запалювання для двигунів російських і закордонних легкових автомобілів, мотоциклів тощо.

Попри окрему специфіку кожного з п’яти заводів, всі вони виробляють високоякісні свічки бренду Bosch. Важливим фактором у забезпеченні однакового рівня якості продукції є централізоване укладання договорів на постачання сировини, матеріалів і обладнання. Таким чином, комплектуючі для виробництва конкретної свічки запалювання на кожному із заводів ідентичні. Контроль якості продукції також здійснюється за єдиною системою стандартів, як-от статистичні графіки контролю процесу, графіки якості, автоматичне вимірювання даних процесу та елементів розміру. Свічки проходять 20 рівнів перевірки до того, як вийти на ринок, що є однією з головних запорук гарантії якості продукції.

Фахівці Bosch із різних країн регулярно навчаються на спеціальних тренінгах і курсах підвищення майстерності.

Довговічні свічки для води, суші та навіть космосу

Сьогодні Bosch, як постачальник на конвеєр, бере участь у виробництві високопродуктивних, економічних і екологічних двигунів як в автомобільному сегменті, так і у спеціальних сферах застосування. Тобто свічки компанії входять до комплектації моторів човнів, водних мотоциклів, обладнання для садівництва та лісового господарства, снігоходів, стаціонарних газових двигунів, водяних насосів, аварійних генераторів. В асортименті Bosch є свічки запалювання для будь-якого двигуна з урахуванням вимог автовиробників і новітніх розробок компанії – з центральним електродом, легованим ітрієм; з електродами, вкритими платиною; зі сплавом платини та іридію; зі срібним покриттям. Кількість бічних електродів у свічках запалювання Bosch варіюється від 1 до 4, а діаметр центрального електрода сягає 0,6 мм.

Bosch виробляє 3360 типів свічок запалювання для різних двигунів, у тому числі для спортивних автомобілів. Свічки Bosch не одноразово приносили перемогу в таких змаганнях, як перегони «24 години Ле-Мана», ліга Indy Racing, серія V8 Supercar, DTM, а також чемпіонат світу Формула-1. У сезоні «королівських перегонів» 2014 свічка Bosch використовувалась у двох двигунах, а після Гран-Прі Італії 7-9 вересня 2014 року – в комплектації двигунів уже трьох болідів. Свічки запалювання Bosch навіть бували у відкритому космосі. Так, 2003 року свічки запалювання Bosch Super W9EC0 стали частиною експерименту на борту космічного човника NASA у рамках проекту GAS-KIK.

Оскільки нині однією з основних вимог до двигуна є довговічність роботи без додаткового обслуговування, до свічок запалювання теж зростають вимоги із тривалості експлуатації та надійності. Завдяки наявності благородних і рідкоземельних металів свічки запалювання Bosch здатні служити 70-100 тис. км, що в чотири рази довше стандартних свічок, які потребують заміни вже через 15-25 тисяч км пробігу. «У двигунах сучасних автомобілів постійно зростають технічні вимоги до всіх компонентів, особливо до свічок запалювання. Саме тому використання дорогоцінних і благородних металів в електродах свічки, інноваційні рішення у виробництві керамічних ізоляторів та тісна співпраця з автовиробниками у процесі вдосконалення двигунів внутрішнього згоряння є необхідними умовами для розробки свічок, здатних витримувати надвисокі термічні, механічні та електричні навантаження, забезпечуючи надійне запалювання і безперервну роботу двигуна», – зазначає Олексій Савельєв, регіональний продукт-фахівець Bosch.

Свічки запалювання Bosch вирізняються високою якістю та надійністю, мають сучасну конструкцію і конкурентоспроможні ціни, гарантують безперебійність роботи двигуна. Все це забезпечує високу популярність і попит на лінійку свічок запалювання Bosch. Будь-який автовласник, встановивши свічки Bosch, може бути впевнений у можливості експлуатації автомобіля у різних умовах. Понад 13 мільярдів випущених свічок і 113-річна історія виробництва Bosch є безперечним доказом надійності продукції.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка