Підбір запчастин

та ремонт

Вашого автомобіля

Замовити зворотній дзвінок

Новини від БОШ

Подвійний ювілей лямбда-зондів Bosch: 40 років із початку серійного виробництва та 1 мільярд виготовлених датчиків

  • Компанія Bosch виробила 1 мільярд автомобільних датчиків кисню за останні чотири десятиліття
  • У 1976 році Volvo розпочала виробництво першого серійного автомобіля із датчиком кисню у складі системи випуску
  • Сучасні лямбда-зонди Bosch сприяють зниженню шкідливих викидів в атмосферу
  • Bosch пропонує широкий асортимент датчиків кисню, що дозволяє знайти компоненти найвищого ґатунку для будь-якого автомобіля

Лямбда-зонд, або датчик кисню – високотехнологічний вимірювальний прилад, вбудований у систему вихлопу автомобіля. Він аналізує склад відпрацьованих газів та оцінює кількість в них кисню. Завдяки появі лямбда-зонда точність дозування палива, ефективність роботи й екологічні характеристики двигунів піднялися на нову висоту. За його допомогою система упорскування значно перевершила всі попередні зразки. Однак застосування лямбда-зонда актуально й досі. У системі упорскування бензинових двигунів без датчика кисню неможливе застосування технологій економії палива. А в системі управління дизельним двигуном без лямбда-зонда можна реалізувати систему контролю вмісту шкідливих речовин у відпрацьованих газах.

Компанія Bosch розпочала серійне виробництво лямбда-зондів 40 років тому. До 2016 року кількість випущених Bosch датчиків кисню перевищила 1 мільярд. «Лямбда-зонд – ключовий елемент, який дозволяє забезпечити високі екологічні характеристики та ефективність двигунів внутрішнього згоряння», – зазначив доктор Уве Томас, керівник підрозділу Bosch Automotive Aftermarket.

Показники обсягу виробництва Bosch упевнено доводять постійне збільшення попиту на датчики кисню протягом останніх 40 років. За 32 роки – із 1976 по 2008 рік – було вироблено понад 500 мільйонів лямбда-зондів. За вісім наступних років, із 2008 по 2016 рік, ця кількість подвоїлася до 1 мільярда випущені датчиків.

Успішний початок виробництва у США

Історія успіху почалася 1976 року в США: Volvo 240/260 серії для американського ринку став першим легковим автомобілем із датчиком кисню Bosch у складі системи упорскування. Вже тоді вимоги до граничного рівня вмісту шкідливих речовин у відпрацьованих газах у США були досить жорсткими. Лямбда-зонд, запропонований Bosch, став універсальним рішенням, яке продемонструвало високий потенціал сучасних технологій у зниженні рівня шкідливих викидів при експлуатації автомобіля. Від початку комплектації серійних автомобілів датчиками кисню показники вмісту шкідливих речовин виявлялися значно нижчими граничних меж завдяки підвищенню точності управління системою впорскування. Наразі лямбда-зонд є обов’язковою частиною конструкції сучасного автомобіля.

З технологічних причин у системах випуску бензинових двигунів зараз використовується мінімум два датчики кисню. Сучасний дизельний двигун важко уявити хоча б без одного лямбда-зонда. Сфера застосування датчиків кисню постійно розширюватиметься із посиленням законодавчих обмежень рівня шкідливих викидів. Адже відповідність вимогам можна досягти тільки за допомогою високоефективних систем контролю й очищення відпрацьованих газів.

40 років провідних розробок на ринку запасних частин

Bosch є найбільшим постачальником компонентів на конвеєри автовиробників. Але компанія пропонує і широкий асортимент продукції для сервісного обслуговування автомобілів, в тому числі датчики кисню практично для всіх наявних марок і моделей із бензиновими та дизельними двигунами. Компанія, що охоплює 85% тільки європейського ринку, є беззаперечним лідером у виробництві запасних частин.

Універсальне рішення для післяпродажного обслуговування

У разі виходу з ладу лямбда-зонда цей важливий елемент системи упорскування вимагає негайної заміни. За відсутності точних даних про склад паливоповітряної суміші згорання відбувається неефективно, що призводить до збільшення витрати палива. Діагностика у сервісному центрі за допомогою сканера, підключеного до роз’єму OBD, дозволяє отримати точну інформацію про необхідність заміни датчика. Компанія Bosch виробляє сучасні діагностичні сканери серії KTS і лінійку газоаналізаторів, що дозволяють отримати оперативну й достеменну оцінку стану лямбда-зонда. У більшості випадків при необхідності заміни датчика кисню персонал станції технічного обслуговування має можливість також оперативно підібрати в асортименті Bosch необхідний компонент, який повністю відповідає оригінальній деталі. Наразі компанія виробляє понад 1 200 найменувань кисневих датчиків. Bosch пропонує запчастини, обладнання та сервіс і є надійним партнером для станцій технічного обслуговування автомобілів, який надає всебічну комплексну підтримку.

Закрити
Ім'я *
Номер *
Час дзвінка